ورود به کاخ گلستان از باب‌ عالی | ورودی کاخ گلستان از سمت خیابان ناصرخسرو باز می شود

ورودی شرقی مجموعه کاخ جهانی گلستان در خیابان ناصر خسرو تهران واقع در عمارت باب عالی پس از نیم‌قرن همزمان با روز جهانی گردشگری بازگشایی می‌شود.

چمدان - آفرین امامی مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان گفت: در راستای بازگشایی ورودی شرقی کاخ گلستان، عمارت باب عالی به سیستم حفاظت و سیستم بلیت‌فروشی الکترونیکی به روز تجهیز شده است. جلسات مختلفی در کمیته حفاظت الکترونیکی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد و این سیستم حفاظتی زیر نظر این کمیته با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارتخانه، بر اساس استانداردهای روز طراحی و طی دو ماه نصب و راه‌اندازی شد.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان تصریح کرد: موضوع بازگشایی ورودی شرقی واقع در باب‌عالی در دوره‌های مختلف مورد بحث و بررسی بوده است تا اینکه در یکی از جلسات شورای راهبردی طرحی ارائه شد که بر اساس آن، شورای راهبردی موافقت کرد تا ورودی شرقی کاخ گلستان با نام باب‌عالی بازگشایی شود.

او گفت: با بازگشایی ورودی شرقی کاخ گلستان ارتباط با بافت قدیم بازار و محور گردشگری میدان امام خمینی (ره) شامل مدرسه دارالفنون، خیابان ناصرخسرو و خانه امام جمعه یکپارچه و کامل می‌شود.

کد خبر 249252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =