صنعت ۲۹ میلیارد دلاری سافاری در معرض تهدید | صنعت گردشگری حیات وحش آفریقا از کار افتاد

در گزارشی که در Nature Ecology & Evolution منتشر شده است، عنوان شده است که صنعت گردشگری حیات وحش آفریقا، که معمولاً ۲۹ میلیارد دلار در سال درآمدزایی دارد و ۳.۶ میلیون نفر را در استخدام خود دارد، در معرض تهدید است زیرا کرونا تقریباً تمام سفرهای تفریحی به این مکان را متوقف کرده است.

چمدان - بسیاری از خدمات محافظت از حیات وحش بدون داشتن پول حاصل از سافاری ها متوقف شده‌اند. طبق تحقیقات دانشمندان دانشگاه های مختلف اعم از آفریقای جنوبی تا ایالات متحده آمریکا سخت ترین ضربه را کشورهایی خواهند خورد که به اصطلاح بیشترین مقدار Big Five - فیل ها، شیرها، گاومیش ها، پلنگ و کرگدن - را دارا هستند، مانند کنیا، زیمبابوه و آفریقای جنوبی.

این مطالعه نشان می دهد، دیگر کشورها مانند اوگاندا، جایی که جمعیت گوریل ها در اکثریت است نیز از این اتفاق رنج خواهند برد. دانشمندان اعلام کردند: جهانگردی به دولت‌ها کمک می کند تا به زیستگاه حیات وحش توجه کنند. این موضوع برای مقامات حیات وحش درآمد ایجاد می کند، درآمد ارزی را ایجاد می کند و اقتصاد محلی را متنوع و تقویت می کند. در بودجه سالانه حیات وحش کنیا حدود ۵۰٪ یا ۳۰ میلیون دلار از گردشگری تأمین می شود، در حالی که این رقم در زیمبابوه ۸۰٪ و در آفریقای جنوبی با همان درصد یا ۵۲ میلیون دلار است.

نیمی از بودجه اداره حیات وحش اوگاندا از گردشگران برای دیدن گوریل های کوهستانی تامین می‌شود.

در این گزارش آمده است: "حل این بحران به یک تلاش بین المللی هماهنگ برای حمایت و پشتیبانی از حیات وحش و حیوانات وحشی آفریقا و افرادی که به آنها وابسته هستند، نیاز دارد. "

منبع : news 24

کد خبر 249250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =