وضعیت قرمز است؛ به مشهد سفر نکنید | ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی غیر بومی هستند

دبیر اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر شهر مشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد، از تمامی هموطنان خواست در این شرایط به این شهر سفر نکنند.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر حمید رضا رحیمی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی غیر بومی هستند خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از این بیماران در مشهد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست می دهند که پیکر انها با تدابیر خاص و آمبولانس های ویژه به زادگاهشان ارسال می شود.

وی با تاکید بر اینکه این دسته از بیماران یا در زمان ورود مبتلا بوده و یا در شهر مشهد به بیماری مبتلا شده اند خاطر نشان کرد: در شرایط حاضر بهترین اقدام رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و اجتناب از سفرهای غیر ضروری است.

دبیر اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: تمامی مسئولان و خادمان سلامت به طور شبانه روزی تلاش می کنند با برنامه ریزی و خدمات رسانی مناسب نسبت به کاهش آمار های مرتبط به ابتلا و یا فوت بیماران کرونایی اقدام می کنند تا شرایط برای حضور زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به شکل ایمن و مطمئن فراهم شود.

دکتر رحیمی تاکید کرد: شرط موفقیت خادمان سلامت در جبهه مبارزه با کرونا همکاری و همراهی مستمر مردم در رعایت توصیه های بهداشتی است.

کد خبر 249192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =