ترکیه دوباره برای جذب گردشگر دست به کار شد

ترکیه به منظور بازگرداندن گردشگران، مسجد لاله در استان قرشهر ترکیه و یک مقبره که در پشت آن قرار دارد و به قرن ۱۳ تعلق دارند، مورد بازسازی و مرمت قرار می‌گیرند.

به گزارش دیلی صباح، مسجد باستانی لاله و مقبره ملک غازی واقع در استان قرشهر در آناتولی مرکزی در ترکیه بازسازی و مرمت می‌شود.

قرار است مسجد لاله متعلق به قرن سیزدهم و مقبره ملک غازی که در پشت می‌باشد، به منظور بازگرداندن گردشگران مرمت شوند.

ابراهیم آکین، شهردار قرشهر با همراهی هلال کالیسیر، مدیرکل فرهنگ و جهانگردی این استان، از این مکان تاریخی در منطقه ینیس بازدید کرده و اطلاعات مربوط به پروژه بازسازی را دریافت کرد.

شهردار در این باره به خبرنگاران گفت: پروژه های مربوط به مرمت سازه های تاریخی و برنامه های مرتبط با محیط زیست توسط اداره بنیادهای منطقه ای قرشهر تهیه و به فرمانداری تحویل داده شده‌اند.

 وی گفت: سرویس های بهداشتی و وضوخانه‌ها که در حال حاضر در قسمت جلوی مسجد لاله قرار دارند به عقب منتقل می‌شوند و قرار است کار بازسازی تا پایان نوامبر به اتمام برسد.

آکین افزود که به محض تصویب پروژه‌ها در شورای حفظ میراث فرهنگی ، مرمت و بازسازی آغاز می‌شود. وی همچنین گفت که امیدوار است پس از نوسازی‌ها ، مسجد تاریخی و مقبره توجه بیشتری را از گردشگران محلی و خارجی جلب کند.

اعتقاد بر این است که مسجد لاله در قرن سیزدهم ابتدا به عنوان تأسیسات ضرابخانه ساخته شده است. این مسجد که با استفاده از سنگ‌های بریده شده ساخته شده است، امروز نیز در حال بهره‌برداری می‌باشد. در پشت آن آرامگاه ملک غازی قرار دارد که این مقبره نیز در قرن سیزدهم از سنگ‌های بریده شده بنا شده است.

گفتنی است ترکیه در سال های اخیر به شدت به دنبال تقویت و بزرگنمایی تمدن خود می باشد.

کد خبر 249129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =