واکنش های مثبت به انتقال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی سرنگون شده در ایران به فرانسه

کشورهای اوکراین، کانادا، افغانستان، انگلیس و سوئد از انتقال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه استقبال کردند.

به گزارش اسپوتنیک، کشورهای اوکراین، کانادا، افغانستان، انگلیس و سوئد از انتقال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی سرنگون شده در نزدیکی تهران به فرانسه استقبال می کنند و خواستار آن هستند که ایران تحقیقات فنی کامل و مستقل را در مورد سقوط هواپیما انجام دهد.

پیش از این، جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی که در نزدیکی تهران مورد شلیک موشک واقع شده بود، برای مطالعه به دفتر تحقیقات فجایع هواپیمایی فرانسه منتقل شدند.  

وی گفت: در بیانیه گروه بین المللی حمایت از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که در سایت وزارت خارجه اوکراین منتشر شده آمده است: " ما از انتقال جعبه‌های سیاه پرواز PS۷۵۲ به دفتر تحقیقات و تجزیه و تحلیل ایمنی هواپیمایی کشوری فرانسه استقبال می کنیم. مدت‌ها منتظر این قدم بودیم، البته تنها یک قدم از مراحل اتمام تحقیقات فنی. ما بار دیگر تقاضای خود را از ایران برای انجام کامل، شفاف و مستقل تحقیقات تکرار می کنیم یک تحقیق فنی که مطابق با استانداردهای بین المللی باشد. "

همانطور که اشاره شد، تیم بین المللی همچنان به منظور اطمینان از شفافیت، پاسخگویی و عدالت از جمله پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان این فاجعه تلاش جدی خواهد کرد.

پرواز بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ هواپیمایی بین المللی اوکراین اندکی پس از برخاستن از فرودگاه تهران در اوایل صبح روز ۸ ژانویه سقوط کرد. ۱۷۶ نفر کشته شدند: شهروندان ایران، اوکراین، کانادا، بریتانیا، آلمان، سوئد و افغانستان.

کد خبر 249117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =