زنبق های آبی ویتنام | تماشای گل ارواح را از دست ندهید

هر پاییز، دلتای مکونگ ویتنام پر از زنبق‌های زیبا و ساقه بلند است که حاصل سیلاب‌هایی است که این آبراه را تغذیه می کند. از اوایل سپتامبر تا اواسط نوامبر، کشاورزان استان لانگ، روزهای خود را در برداشت این گل‌های ظریف می گذرانند.

چمدان - دیدن این مناظر شگفت آور و جالب است و خوشبختانه، تونگ فام، عکاس ویتنامی، از مهارت خود برای گرفتن عکس های هوایی خیره کننده از این صحنه استفاده کرده است.  

در بسیاری از عکس‌های او، آبهای تاریک تضاد مطلوبی را با شکوفه های رنگارنگ و کلاه های مخروطی سنتی که کشاورزان به سر دارند، ارائه می دهند. اکثر زنبق‌ها دارای رنگ صورتی پررنگ یا سفید هستند. از آنجا که زنبق‌های سفید فقط در شب شکوفه می دهند، آنها اغلب "گل های ارواح" نامیده می شوند.

 گرچه برداشت زنبق آبی مسافران و عکاسان زیادی را به خود جلب می کند که از دیدن این صحنه لذت می برند، برداشت این همه این زنبق ها کار یک روز این کشاورزان است.   آنها به طور مؤثر نیلوفرها را که بدون نیاز به مراقبت خاصی رشد می کنند، جمع می کنند و آنها را روی قایق های خود می گذارند.   این نیلوفرها کارایی های مختلفی دارند، زیرا می توانند به عنوان دکوراسیون یا چاشنی غذا استفاده شوند. ساقه ها آنها خوراکی هستند و خود گیاه را می توان برای چای استفاده کرد. فام امیدوار است که عکس های او یک قدردانی از زحمات این کشاورزان باشد و بتواند زیبایی این کار سخت را به مردم نشان دهد.

منبع : my modern met

کد خبر 249080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =