۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
تحصیل در کانادا

به جرئت می توان گفت که امروز کانادا مهاجر پذیر ترین یا حداقل یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای جهان است. کشور کانادا برای افراد با سن، تحصیلات، میزان سواد زبان و تمکن مالی مختلف راههای زیادی به بعنوان مهاجرت آفر می دهد. از جمله این راهها می توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی(که به هیچ عنوان توصیه نمی شود)، تولد و ازدواج اشاره نمود. هر کدام از این روشها شرایط و حداقلهای خاص خود را می طلبد تا شما واجدالشرایط مهاجرت به کانادا از آن روش شوید. در این میان روش تحصیل و مهاجرت تحصیلی برای جوانان ایرانی که از تمکن مالی متوسطی برخوردار هستند یکی از بهترین گزینه ها برای ساختن آینده ای مطلوب است.

اینکه می گوییم تمکن مالی متوسط به این دلیل است که نظام آموزشی کشور کانادا علی الخصوص برای دانشجویان بین المللی رایگان نیست و مشمول هزینه است. البته شما بسته به مقطعی که قصد تحصیل در آن دارید، می توانید با اخذ بورسیه بخش قابل توجهی از هزینه هایتان را کاهش دهید، اما به هر روی الزامی است که این پشتوانه مالی حین اخذ ویزای تحصیلی کانادا به آفیسر نشان داده شود. این کشور بهترین دانشگاهها را داراست و یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان ایرانی است که قصد دارند در کشوری تحصیل کنند که زبان تحصیل و زندگی آنها انگلیسی است نه زبان دیگر. هزینه های تحصیل، شرایط زندگی دانشجویی در مقاطع و دانشگاههای مختلف در ایالات مختلف در این کشور و همچنین لایف استایل شما تعیین کننده میزان مخارج شما حین اقامت تحصیلی در کاناداست. هزینه های اقامت تحصیلی و زندگی دانشجویی در کانادا چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در ماه می تواند باشد.

تحصیل در کانادا ملک پور یکی از بهترین پیشنهادات برای کسانی است که تمایل دارند از طریق تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند و آن آینده ای که رفاه و خوشبختی را به ارمغان می آورند را تجربه کنند. در ادامه چند جدول در خصوص شرایط تحصیل در کانادا خدمت شما ارائه می گردد :

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا

کارشناسی یا لیسانس

آیلتس حداقل ۶ در اغلب رشته ها

(بعنوان مثال برای تحصیل در رشته هایی چون پرستاری نمره زبان بالاتری مورد نیاز است)

فوق لیسانس

آیلتس حداقل ۶.۵

دکترا

آیلتس حداقل ۷ در غالب رشته ها

هزینه های حدودی تحصیل در مقاطع مختلف و شهریه ها در کانادا

لیسانس

بین ۷ تا ۵۰ هزار دلار کانادا

فوق لیسانس

بین ۲ تا ۴۳ هزار دلار کانادا

دکترا

بصورت میانگین ۲۰ هزار

شایان ذکر است که کانادا یکی از کشورهایی است که شرایط سنی برای تحصیل یک دانشجوی خارجی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر شما بیش از ۴ الی ۵ سال گپ تحصیلی داشته باشید، به احتمال قوی درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد مگر اینکه قوانین را بدانید و بتوانید گپ خود را با مواردی متقاعد کننده برای آفیسر سفارت کانادا پر نمایید.

هزینه مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه به دلایل مختلف (از جمله نزدیکی به ایران و سهولت در رفت و برگشت، اسلامی بودن آن و قرابت فرهنگ مردم ترکیه با ایرانیان و ... ) برای بسیاری از ما ایرانی ها به یک هدف تبدیل شده است. اما برای مهاجرت به یک کشور باید پارامترهای مختلفی را مد نظر قرار داد؛ نخست باید به میزان رفاه مردم، وضعیت اقتصادی، میزان آزادی و امنیت و ... توجه نشان دهید. پر واضح است که هدف شما از مهاجرت دستیابی به آینده ای روشن با کمترین دغدغه ممکن است.

اما به راستی با خود بیندیشید که با تمام مزایایی که مهاجرت به ترکیه می تواند داشته باشد، آیا واقعا آن آینده را که می خواهید را می توانید در این کشور بسازید؟ متأسفانه وضعیت اقتصادی ترکیه تعریفی ندارد و ثبات در ارکان اقتصادی و سیاسی این کشور کماکان نهادینه نشده است. لذا مهاجرت به ترکیه پیشنهاد نمی گردد مگر در برخی روشها آن هم بصورت نیابتی. هزینه مهاجرت به ترکیه در هر روش مهاجرتی متفاوت است. بعنوان مثال شما برای مهاجرت تحصیلی در ترکیه هزینه ها و شهریه یکسال اول تحصیل و زندگی را باید نشان دهید (فراموش نکنید که RANK دانشگاههای این کشور در جهان چندان بالا نیست). ارزانترین روش مهاجرت به ترکیه را می توان مهاجرت کاری دانست (بد نیست که نرخ بیکاری در ترکیه بالاست و پیدا کردن کار نه چندان آسان). در میان روشهای مهاجرتی، سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید املاک می تواند گزینه مناسبی باشد که شما می توانید با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا به اقامت و سپس پاسپورت ترکیه دست یابید. به طور کلی ترکیه را می توان سکوی پرتابی برای مهاجرت به دیگر کشورها دانست نه یک کشور هدف مهاجرت.

تحصیل در اتریش

اتریش نیز یکی از بهترین گزینه های تحصیل در خارج از کشور است. بر خلاف کشور کانادا، نظام تحصیلی اتریش حتی برای دانشجویان خارجی (چه دانشجویان داخل اتحادیه اروپا و چه دانشجویان خارج از آن) رایگان می باشد و هزینه های بسیار کمی از شما برای تحصیل گرفته می شود که آن هم هزینه های ثبت نام و شرکت در انجمن ها و تشکل های مختلف دانشجویی در این کشور است. خواهش مند است دقت نمایید که اگر تمایل دارید در اتریش به زبان انگلیسی تحصیل نمایید، تحصیل شما مشمول هزینه خواهد بود و شما ملزم به پرداخت شهریه هستید، زیرا در اتریش غالبا دانشگاهها و مراکز آموزشی رشته ها و دوره ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهند که خصوصی یا غیر انتفاعی هستند و اکثر دانشکاهها یا کالج هایی دولتی کورس های خود را به زبان آلمانی (زبان رسمی این کشور ارائه می دهند. لذا برای تحصیل رایگان در اتریش شما می بایست مدرک زبان آلمانی ارائه دهید. شایان ذکر است که رنکینگ دانشگاههای اتریش نیز در سطح جهان بسیار مساعد است و شما با تحصیل در این قبیل دانشگاهها در دیگر کشورهای جهان امکان کاریابی و حتی ادامه تحصیل را به راحتی خواهید داشت. در ادامه هزینه های تحصیل و شهریه ها را بصورت کلی در بهترین دانشگاههای اتریش مشاهده می فرمایید:

https://malekpourlaw.com/%D۸%AA%D۸%AD%D۸%B۵%DB%۸C%D۹%۸۴-%D۸%AF%D۸%B۱-%D۸%A۷%D۸%AA%D۸%B۱%DB%۸C%D۸%B۴/

نام دانشگاه

رتبه بین المللی

میزان هزینه های تحصیل

University of Vienna
دانشگاه ملی وین

۱۷۵

۷۲۶ – ۱۵۰۰۰

Vienna University of Technology
دانشگاه فنی وین

۱۹۹

۱۶۷۷

University of Innsbruck
دانشگاه اینسبروک

۲۷۹

۷۲۶

Graz University of Technology
دانشگاه فنی گراتس

۳۶۳

۱۴۵۲

Johnnes Kepler University Linz
دانشگاه یوهانس کیپر لینز

۴۵۶

۰ – ۱۴۵۲

Karl_Franzens_universitaet Graz

۵۶۱ – ۵۷۰

۱۴۷۲

University of Klagenfurt
دانشگاه کلاگنفورت

۷۰۱ – ۷۵۰

۳۶۳

Paris lodrin University of Salzburg
زالتسبورگ دانشگاه

۷۵۱ – ۸۰۰

۱۴۷۲

کد خبر 249034

برچسب‌ها