مذاکره برای برقراری دوباره مسیر ریلی ایران و ترکیه | قطارهای گردشگری به زودی راه‌اندازی می‌شود

مذاکرات با کشور ترکیه در زمینه راه‌اندازی مجدد مسیر ریلی دو کشور برای قطارهای مسافری را به زودی شروع می‌کنیم.

میر حسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن با بیان اینکه باربری ریلی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون متوقف نشده و ادامه دارد گفت: جابه جایی کالا از طریق بخش ریلی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و هیچ توقفی در این زمینه وجود نداشت.

او ادامه داد: جابه جایی مسافران در بخش حمل ونقل ریلی بین المللی در کشور ترکیه با شیوع ویروس کرونا متوقف شده و همچنان منتظر هستیم با ارائه پروتکل‌های بهداشتی به دو کشور این مسیر ریلی را مجدد راه اندازی کنیم.

معاون مسافری راه آهن با بیان اینکه با بهتر شدن شرایط کرونایی در هر دو کشور به طور قطع این مسیر ریلی راه اندازی می‌شود گفت: مذاکرات با کشور ترکیه در این زمینه را به زودی شروع می‌کنیم و نتیجه آن هم اعلام خواهد شد.

موسوی به راه اندازی قطار گردشگری در شهرهای مختلف هم اشاره کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و نبود مسافر برای مدتی فعالیت این قطارها متوقف شده بود. اخیرا تقاضا در این مسیرها ایجاد شده و با توجه به آنکه این قطارها به شرکت‌های گردشگری واگذار شده بود راه آهن فقط نقش نظارتی بر فعالیت آن‌ها دارد.

معاون مسافری شرکت راه آهن اظهار کرد: جابه جایی مسافران در این بخش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

او تصریح کرد: هم اکنون قطار گردشگری در مسیر لرستان راه اندازی شده و به زودی و با افزایش تقاضا، قطار گردشگری در مسیر رشت هم راه‌اندازی می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه قیمت این قطارهای گردشگری تکلیفی نبوده و بر اساس پذیرایی داخل قطار از جمله صبحانه، ناهار، چاشت تعیین می‌شود افزود: راه آهن بر فعالیت تمامی این شرکت‌های حمل ونقلی نظارت دارد تا قیمت‌ها به صورت غیر قانونی و یا غیر متعارف افزایش نیابد.

معاون مسافری راه آهن با بیان اینکه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در بخش ریلی به صورت کامل رعایت می‌شود افزود: در ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، مشکلاتی در این حوزه وجود داشت، اما به مرور با برگزاری جلسات مختلف این موانع رفع شده و هم اکنون به صورت کامل تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی رعایت می‌شود.

موسوی اظهار کرد: واگن‌های قطار در بخش مسافری و باری در مبدا و مقصد به صورت کامل و از طریق تونل‌های مخصوص، ضدعفونی می‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر 249014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =