تکمیل مثلث گردشگری یزد، اصفهان و شیراز تا پایان سال ۹۹

معاون رئیس‌جمهور گفت: مثلث سه راس گردشگری یزد، اصفهان و شیراز تا پایان سال ۹۹ تکمیل و به بهره برداری می رسد.

محمد باقر نوبخت در بازدید از کنارگذر شرق در اصفهان با تاکید بر اینکه استان‌های یزد، اصفهان و فارس ۳ راس مثلث گردشگری هستند، بیان داشت: امکان راه اندازی خط ریلی از اصفهان به یزد در حال حاضر وجود دارد و از اصفهان به شیراز خط ریلی قبلا ایجاد شده اما یک حلقه مفقوده برای اتصال یزد به شیراز وجود دارد تا این مثلث کامل شود و این طرح هم تا پایان سال ۹۹ به انجام می‌رسد.

وی افزود: این سفر با هدف بازدید و پشتیبانی مالی از کنارگذر شرق اصفهان صورت گرفته که در واقع حلقه مفقوده کریدور شمال به جنوب را می‌تواند تکمیل کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: با توجه به اینکه از مسیر شیراز تا ایزدخواست را پیش آمدیم و آن آزادراه تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، آنچه که در اصفهان می‌تواند ترافیک را از شمال ایران به آن سمت هدایت کند، ساخت همین کنار گذر است و برای دولت نیز اهمیت دارد.

نوبخت اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز از شیراز تا ایزد خواست بازدید صورت گرفت، پیش بینی می‌شود این آزاد راه تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه قرار است دولت هزار میلیارد ریال برای این بخش از طرح پرداخت کند، افزود: تا کنون ۲۰۰ میلیارد ریال و قرار است طی روزهای آینده ۸۰۰ میلیارد ریال دیگر به طرح تزریق شود و لذا با حضور وزیر راه و شهرسازی آخرین بازدیدها صورت گرفت.

کد خبر 249013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =