شاید تا سال ۲۰۲۱ نتوانید از استرالیا دیدن کنید

استرالیا بعید است که مرزهای بین المللی خود را تا سال ۲۰۲۱ باز کند. شرکت ای‌بی‌سی استرالیا (ABC) گزارش داد، چهارشنبه، در یک کنفرانس مطبوعاتی، سیمون بیرمنگام، وزیر تجارت استرالیا گفت که بسته نگه داشتن مرزها برای مسافران بین المللی تا سال آینده "یکی از گزینه های احتمالی در مورد کرونا است. "

چمدان - بیرمنگام سال ۲۰۲۱ را برای تاریخ بازگشایی تأیید نکرد، بلکه تأکید کرد که "کشور فاصله زیادی از نظر مسافرتی با گردشگری آزاد در داخل یا خارج از استرالیا  دارد"، و اذعان می کند که بازگشایی صنعت توریسم در سال آینده، "بیشتر محتمل است. استرالیا مرزهای خود را در ۲۰ مارس بسته است.

به گزارش سازمان جهانگردی استرالیا، در حال حاضر، فقط شهروندان استرالیا، ساکنین و خانواده درجه یک آنها می توانند از کشور بازدید کنند و آنها باید خود را به یک مکان مشخص مانند یک هتل به مدت ۱۴ روزه قرنطینه کنند.

 فیلیپا هریسون، مدیر عامل گردشگری استرالیا، در بیانیه ای ارائه شده به مجله سفر و اوقات فراغت، گفت: "از منظر گردشگری، جذب مسافران بین المللی بخش مهمی از شروع مجدد گردشگری و بازیابی توریسم در استرالیا را تشکیل می دهد، اما احتمالاً این مسیر نیز طولانی خواهد بود." ما فقط نمی دانیم چه زمانی محدودیت های بین المللی از بین می رود و روند بازگرداندن سفرهای بین المللی چگونه آغاز می شود. اما ما آماده خواهیم بود تا در زمان مناسب به این صنعت برگردیم. "

 با توجه به داده های دانشگاه جان هاپکینز در حال حاضر استرالیا نزدیک به ۷۴۰۰۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا دارد و ۱۰۲ نفر نیز جان باخته اند ...  ممنوعیت سفر در خارج از کشور برای استرالیایی ها همچنان پا بر جا است، به این معنی که آنها نمی توانند این کشور را ترک کنند، اما دولت در حال هماهنگی "حباب های مسافرتی" است که می تواند به استرالیایی ها اجازه دهد از سایر مقاصد کم خطر مانند نیوزلند دیدار کنند. استرالیا سفر در بین ایالت های خود را در حالی که در اوج شیوع کورونا خود قرار داشت ممنوع کرده بود.

اما اکنون ایالت ها در حال بازگشایی هستند و برخی از پرجمعیت ترین ایالت های آن مانند ویکتوریا و نیو ساوت ولز اجازه مسافرت داخلی را صادر کرده‌اند. گردشگری استرالیا همچنین گفت، مناطق دورافتاده تر مانند سرزمین شمالی و تاسمانی برای سفرهای غیر ضروری بسته هستند.

استرالیا گزارش داد که قصد دارد در ماه ژوئیه وارد مرحله سوم یعنی مرحله نهایی برنامه بازیابی خود شود. کافه ها و کلوپ ها در صورتی که قادر به حفظ قوانین فاصله اجتماعی باشند می توانند بازگشایی کنند. دانشجویان خارجی نیز می توانستند در آن زمان به دانشگاه های استرالیا بازگردند.

منبع : www.msn.com

کد خبر 248990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =