معرفی ۶ کشور و ۸ شهر برای سفر ایمن | تمبر ایمنی و بهداشت به گسترش سفر پس از کرونا کمک می‌کند؟

شورای جهانی سفر و گردشگری به شش کشور و هشت شهر «تمبر ایمنی و بهداشت» داد. این تمبر به مسافران امکان می‌دهد تا دولت‌ها و مشاغل گردشگری را که به دنبال شیوع ویروس کرونا، استانداردهای جهانی بهداشت را رعایت کرده‌اند، بشناسند و «سفر ایمن» را تجربه کنند.

به گزارش ایسنا، کشورهای عربستان، ترکیه، اسلوونی، بلغارستان، پرتغال و موریتانی و شهرهای سویا، مادرید، بارسلون (اسپانیا)، مکزیو، کنکون، یوکاتان، باخا کالیفرنیا (مکزیک) و اونتاریو (کانادا) نخستین مقاصدی هستند که با اجرای استانداردها و پروتکل‌های جهانی بهداشت، «تمبر ایمنی و بهداشت» را از شورای جهانی سفر و گردشگری دریافت و برای پذیرش مسافر و گردشگر اعلام آمادگی کرده‌اند.

این تمبر پروژه جدید سازمان جهانی سفر و گردشگری است که با همه‌گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است. تمبر ایمنی و بهداشت با طراحی خاص به مسافران امکان می‌دهد دولت‌ها و مشاغل گردشگری را که پروتکل‌های استاندارد جهانی بهداشت را اجرا می‌کنند، بشناسند و بتوانند «سفرهای ایمن» را تجربه کنند. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مسافران و سرعت بخشیدن به بهبود جریان سفر و صنعت گردشگری در سراسر جهان طراحی شده و سازمان جهانی جهانگردی هم آن را تایید و از این پروژه حمایت کرده است.

شورای جهانی سفر و گردشگری اعلام کرده است که مشاغل واجد شرایط همچون هتل‌ها، رستوران‌ها، خطوط هوایی و کروزها، اپراتورهای تور، مراکز خرید، حمل و نقل و فرودگاه‌ها می‌توانند پس از اجرای پروتکل‌های ایمنی و بهداشت که این سازمان تهیه کرده است، این تمبر را دریافت کنند.

گلوریا گوارا، رییس و مدیرعامل WTTC (شورای جهانی سفر و گردشگری) می‌گوید: ما از بحران‌های گذشته آموخته‌ایم که پروتکل‌های استاندارد جهانی و سازگاری اعتماد به نفس مسافر را فراهم می‌کند. تمبر جهانی ایمنی برای کمک به بازسازی اعتماد مصرف‌کننده در سراسر جهان طراحی شده است.

وی اضافه می‌کند: ما از این که عربستان سعودی به عنوان رئیس گروه گردشگری G۲۰، کنکون، پرتغال (یکی از سریع‌ترین کشورهای در حال رشد در اروپا)، بارسلونا و شهرهای دیگر برای پذیرش پروتکل‌های بخش خصوصی سفر و جهانگردی و دریافت اولین تمبر جهانی ایمنی و بهداشت اعلام آمادگی کرده‌اند، خوشحالیم. سویل (سویا) نیز از جمله اولین مقصدهایی است که علاوه بر حمایت از تمبر، پروتکل‌های استاندارد جهانی را برای بهبودی سریع‌تر اجرا می‌کند.

رییس شورای جهانی سفر و گردشگری اظهار می‌کند: اکنون مسافران می‌توانند مقاصد مختلف جهان را که مجموعه جدیدی از پروتکل‌های جهانی را اتخاذ کرده‌اند، تشویق کنند تا هر چه بیشتر شرایط لازم برای اجرای طرح «سفر ایمن» را فراهم کنند. این امر به بخش سفر و جهانگردی کمک می‌کند تا دوباره تجارت و با رویکردی هماهنگ حرکت کند.

او ادامه می‌دهد: برای اولین بار بخش خصوصی جهانی در مورد پروتکل‌های سفرهای ایمن اجماع کرده است که باعث ثبات خواهد شد و اعتماد به نفس مورد نیاز را برای شروع دوباره صنعت گردشگری بازیابی می‌کند.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی که از پروژه سفر ایمن و تمبر جهانی ایمنی و بهداشت حمایت کرده است، می گوید: ما از تمبر جهانی ایمنی WTTC و پروتکل‌های سفرهای ایمن و کمک آن به بازگرداندن اعتماد مسافران استقبال می‌کنیم. این کارها برای بازسازی اعتماد مهم است. همکاری بخش دولتی و خصوصی در اینجا مهم است و ما خوشحالیم که با WTTC در زمینه بهبود COVID-۱۹ همکاری می کنیم. ما در هدف مشترک بازگشت گردشگری متحد هستیم تا مزایایی را که فراتر از بخش است به دست آورد. اعتماد و جهانگردی باعث افزایش تقاضای مصرف‌کننده، سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل می‌شود و از این طریق فرصت‌هایی را برای همگان ایجاد می کند.

احمد الخطیب، وزیر جهانگردی عربستان سعودی نیز درباره مشارکت در این طرح، می گوید: پروتکل‌های جهانی ایمن سفر WTTC با کمک به تأمین ثبات و اطمینان خاطر برای مسافران، گامی اساسی در این مسیر برای بهبود است.

عربستان درحالی به این برنامه پیوسته و با دریافت تمبر جهانی ایمنی و بهداشت به عنوان یکی از مقاصد امن برای سفر معرفی شده که این کشور درباره برگزاری مراسم حج مردد است و تکلیف این مراسم مذهبی و فریضه مسلمانان را هنوز روشن نکرده است. این کشور قبل از گسترش ویروس کرونا، اهداف جاه‌طلبانه‌ای برای توسعه حوزه گردشگری مذهبی در نظر گرفته بود. مقام‌های این کشور قصد داشتند شمار زائران و مسافران خارجی در عربستان را تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۱۵ میلیون نفر افزایش دهند که با شیوع ویروس کرونا این روند متوقف شد.

 ماریان مورو، مدیر کل گردشگری بارسلونا، یکی دیگر از مقاصدی که در همکاری با شورای جهانی سفر با اجرای پروتکل‌های جهانی بهداشت و دریافت تمبر ایمنی و بهداشت در معرفی خود به عنوان مقصدی امن سفر سعی دارد، می‌گوید: در حال حاضر اولویت بارسلونا متمرکز بر اتخاذ تدابیر امنیتی و پروتکل های مناسب است تا بازدیدکنندگان از طریق ایجاد پروژه شهر ایمن BCN  و سایر ابزارهای نوآورانه در امان باشند.

او می‌افزاد: بخش‌های دولتی و خصوصی با هم همکاری می کنند تا در بارسلونا، امنیت و اطمینان را به صنعت گردشگری و مسافران بازگردانند. ما در حال بازگشت دوباره تقاضاها و ابراز علاقه زیاد توریست ها برای سفر به شهر مدیترانه‌ای خود هستیم. بنابراین برای تقویت این اعتماد، اجرای پروتکل های جهانی طراحی‌شده توسط WTTC را ضروری می دانیم، این امر به شما امکان می‌دهد صنعت سفر و جهانگردی با همان دستورالعمل های جهانی بهداشت و ایمنی که به محافظت از مسافران در سفرهای خود کمک می‌کند، همسو شود.

کارلوس جوآکان، فرماندار کوینتانا رو در مکزیک می‌گوید: کنکون و کارائیب مکزیک اقدامات ایمنی جدیدی را برای مسافران اعمال کرده که WTTC از طریق تمبر سفرهای ایمن به رسمیت شناخته و تصویب کرده است.

ریتا مارکز، وزیر امور خارجه پرتغال هم اظهار می‌کند: پرتغال متعهد شده است تا به گردشگران اطمینان دهد آنها همیشه بهترین تجربه را در این کشور خواهند داشت. این تمبر همراه با برنامه «پاک و ایمن» پرتغال، یک قدم دیگر در اطمینان بخشی به همه افرادی است که به آن‌ها اهمیت می دهیم. مقصد ما بر روی بازیابی متمرکز شده است و اعتماد در هسته اصلی تجارت ما قرار دارد.

آنتونیو جیمنز، مدیر کنگره و جهانگردی سویا (سویل) در اسپانیا نیز می‌گوید: سویا ابتکار طرحِ «سفر ایمن» شورای جهانی سفر و جهانگردی را که به عنوان یک سری از پروتکل‌های جهانی با هدف شروع دوباره سفر و جهانگردی به این بخش ارائه داده است، پشتیبانی و تحسین می‌کند که بی شک اعتماد به نفس مسافران را برمی‌گرداند و مهمتر از همه، سفر را دوباره ایمن می‌کند.

شورای جهانی سفر مجموعه اقداماتی را با عنوان پروتکل های «سفر ایمن» برای بازسازی اعتماد مسافران و ترمیم صنعت گردشگری تهیه کرده است که بر این اساس مقاصد رویکردهای جدید بهداشتی و ایمنی را با توجه به کووید ۱۹ اتخاذ می‌کنند. شورای جهانی سفر و گردشگری گفته که انتظارات مسافران و آخرین یافته‌های پزشکی را در این دستورالعمل‌ها لحاظ کرده، در عین حال که دستورهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) و مرکز کنترل پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) را تعقیب می‌کند.

کد خبر 248960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =