سبک سفر در دوران کرونا باید تغییر کند

هرچند روند افزایشی سفر به استان‌های شمالی در این هفته نیز ادامه داشت اما رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران می‌گوید بیشتر از فرهنگ‌سازی برای منع سفر در ایام کرونایی باید شیوه زندگی‌مان را تغییر داده و رعایت پروتکل‌ها را نهادینه کنیم.

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به «ایران» می‌گوید: قبل از سفرهای خرداد ماه و قبل از بازگشایی‌ها، روند روبه کاهشی در خصوص ابتلا به کرونا در استان حاکم شده بود به‌گونه‌ای که هربیمار ۷ /. نفر را بیمار می‌کرد و شاخص R در مازندران به زیر یک رسیده بود اما در حال حاضر این شاخص به یک رسیده است البته ما شاهد یک ثبات نسبی در این زمینه هستیم.
وی با اشاره به اینکه مازندران چند نوع مسافردارد افزود: ویلاداران به‌طور نسبی پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند ولی مسافران بومی ما که به دیدار خانواده می‌آیند یا مسافران عادی متأسفانه با تردد بدون ماسک در سواحل و خیابان‌ها ما را نگران کرده‌اند.
وی تأکید کرد: اگر مسافران و خود مردم اقدام به زدن ماسک کنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند درصد بالایی از مشکلات حل می‌شود پس ما باید شیوه زندگی‌مان را تغییر دهیم.
در همین حال ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم در گفت‌وگو با «ایران» با اشاره به ادامه روند ورود مسافر به گیلان گفت: ما فعلاً روند ثابتی در خصوص بیماری کرونا داریم. وی افزود: با وجود هشدارهای مکرر مسافران با هر تعطیلی دل به جاده می زنند و متأسفانه هم مردم و هم مسافران نسبت به کرونا بی‌تفاوت شده‌اند و ادامه این روند می‌تواند شرایط گیلان را به ماه‌های اسفند و فروردین بازگرداند.

 
کد خبر 248959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =