لاتاری چیست و چطور میتونم توی اون ثبت نام کنم؟

در مقاله لاتاری چیست؟ ابتدا پاسخ روشنی به این سؤال خواهیم داد و سپس در مورد شرایط و مزایای ثبت نام لاتاری بحث می‌کنیم. در ادامه اطلاعات اضافه‌تری که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست را براتان مطرح می‌کنیم. در انتهای این مقاله می‌توانید سؤالات و ابهامات خود را درباره مقاله لاتاری چیست؟ مطرح نمایید؛ همراه ما باشید.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟  در واقع لاتاری یک نوع قرعه کشی است که وزارت امور خارجه آمریکا آن را برگزار می‌کند. برندگان این قرعه کشی که به طور سالانه برگزار می‌شود می‌توانند با هزینه کمتر و راحت‌تر به آمریکا مهاجرت کنند. افرادی که در این بخت آزمایی برنده می‌شوند می‌توانند پس از گذراندن مراحل مربوطه کارت اقامت دائم خود، که معرف به گرین کارت می‌باشد دریافت نمایند.

مطابق آمار منتشر شده توسط وزارت امور خارجه آمریکا، تعداد ۵۵ هزار نفر در سال می‌توانند در این قرعه کشی برنده باشند که از این آمار تعداد ۵.۵۰۰ نفر مختص به شهروندان ایرانی است. البته در سال گذشته این آمار ۴.۵۰۰ نفر بوده ولی برای لاتاری ۲۰۲۲ به دلیل حذف کشور بنگلادش، تعداد ۱۰۰۰ نفر به این آمار اضافه شد.

در برنامه لاتاری، شهروندان هر کشور که کمترین مهاجرت را از روش‌های دیگر به آمریکا داشته باشند، سهم بیشتری در آمار برندگان خواهند داشت.

روش های دیگری نیز مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری و پناهندگی وجود دارد که در حال حاضر به دلیل بعضی از سیاست های دولت آمریکا، مهاجرت از طریق این روش ها برای ایرانیان سخت و دردسر ساز است. در سال های اخیر دولت آقای ترامپ نیز تغییراتی در این سیاست ها اعمال کرده و کار را برای ایرانی ها مشکل تر ساخته. هم اکنون بهترین گزینه برای شهروندان ایرانی شرکت در قرعه کشی لاتاری می باشد.

حداقل شرایط مورد نیاز نام نویسی در لاتاری

افرادی که تصمیم دارند که در لاتاری آمریکا شرکت کنند باید یک سری شرایط را داشته باشند، تا در صورتی برنده شدن در این قرعه کشی، بتوانند به ایالات متحده آمریکا مهاجرت نمایند. از اساسی ترین شروط برای قبل و بعد از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا به شرح زیر است:

  • داشتن مدرک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله یا داشتن گواهی ۲ سال سابقه کار.
  • داشتن پاسپورت معتبر؛ در ثبت نام لاتاری باید شماره پاسپورت، اعتبار و کشور صادر کننده را ارائه کنید.

مزایای گرین کارت آمریکا

علت نام گذاری این کارت به گرین کارت یا همان کارت سبز ، تنها سبز بودن این کارت است. افرادی که موفق به دریافت این کارت می شوند می توانند به صورت دائمی در آمریکا اقامت داشته باشند. دارندگان این کارت مانند تمامی شهروندان آمریکایی می توانند به زندگی، کار و تحصیلات خود ادامه دهند. همچنین می توانند با شهروندان آمریکایی نیز ازدواج نمایند. تنها حقوقی که دارندگان گرین کارت از آن ها سلب شده، رای دادن است.  

ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری 2022

برای ثبت نام لاتاری سایت ها زیادی هستند که خدمات ثبت نام لاتاری را ارائه می دهند. یکی از بهترین و معتبر ترین سایت ها برای ثبت نام لاتاری، سایت برترمهاجر است. مجموعه برتر مهاجر با راه اندازی سامانه ای توانسته کار ثبت نام لاتاری را به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن در محیطی کاملا فارسی انجام دهد.

یکی از مواردی که باعث می شود افراد شانس برنده شدن خود را از دست دهند، اشتباه وارد کردن اطلاعات است. اما اگر می خواهید این دغدغه را نداشته باشید، می توانید از سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر استفاده نمایید. مجموعه برترمهاجر با کادری مجرب تمامی اطلاعات شما را با حساسیت تمام بررسی و فرایند ثبت نام لاتاری را انجام می دهند.

چه مواردی برای ثبت نام لاتاری در سامانه برتر مهاجر نیاز است؟

  • پاسپورت
  • عکس مخصوص لاتاری

آدرس سامانه ثبت نام لاتاری برترمهاجر https://bartarmohajer.com/dv-lottery-register می باشد.

این سامانه هیچ نیازی به آموزش ندارد ولی برای راهنمایی افرادی که دقیق تر می خواهند ثبت نام خود را انجام دهند، می توانند مقاله آموزش ثبت نام لاتاری با برترمهاجر را مطالعه نمایند.

پس از اتمام فرایند ثبت نام لاتاری، کارشناسان برترمهاجر اطلاعات شما را مورد بررسی قرار می دهند. در صورتی که نواقصی در اطلاعات خود داشته باشید، برای برطرف کردن آن با شما در تماس خواهند بود. پس از نهایی شدن فرایند ثبت نام برای شما کد پیگیری ارسال خواهد شد.

پس اتمام فرایند ثبت نام، باید منتظر باشید تا فرایند قرعه کشی انجام شده و نتایج اعلام گردد. برای دریافت آخرین اخبار لاتاری با سایت برتر مهاجر همراه باشید.

به شایعات اهمیت ندهید

ممنوعیت بن ترامپ برای ایرانی ها

در دوره ریاست جمهوری آقای ترامپ شایعاتی مبنی بر تحریم ایران در لاتاری بخش شده که هیچ منبع رسمی و موثقی ندارد. قوانین وضع شده در آمریکا قدرت بیشتری نسبت به بیانیه های آقای ترامپ دارد. بنابراین افرادی که قصد ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارند می توانند به خیال آسوده این اقدام را انجام دهد.

آیا راهی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد؟

بله! روشی وجود دارد که می توانید شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری تا دو برابر افزایش دهید. برای دو برابر شدن شانس تان باید متاهل باشد. افراد متاهل می توانند یک بار خود را به عنوان متقاضی اصلی، و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به عنوان همراه نام نویسی نمایند. برای شانس بیشتر باید یک بار دیگر نیز همسر خود را به عنوان متقاضی اصلی، و خودتان و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به عنوان همراه نام نویسی نمایید.

نکته مهم

یک از مواردی که در ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ از اهمیت بالایی برخوردار است، داشتن پاسپورت معتبر می باشد. تمامی افراد بالا ۱۸ سال که تصمیم به شرکت در لاتاری دارند باید پاسپورت معتبر داشته باشند. از مهم ترین اطلاعات پاسپورت که در صورت اشتباه وارد کردن آن شانس برنده شدن تان باطل می کند، شماره پاسپورت، مدت اعتبار و کشور صادره آن است.

اگر پاسپورت ندارید می توانید به راحتی در یکی از  دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس + ۱۰ درخواست خود را اعلام نماید. پس از اعلام درخواستتان باید مدارک مربوطه را ارائه و هزینه های آن را پرداخت نمایید. بعد از طی کردن مراحل اداری آن می توانید پاسپورت خود را دریافت نمایید.  

شهروندان کشور افغانستان که در ایران ساکن هستند نیز میتوانند با مراجعه به سفارت افغانستان درخواست پاسپورت کنند.

بیشتر در مورد لاتاری بدانید

افراد زیادی در دنیا رویای مهاجرت به آمریکا دارند. برای مهاجرت به آمریکا باید مراحل پیچیده و زمان بری را پشت سر بگذارید. اما اگر فرد خوش شانسی باشید می توانید با شرکت کردن در لاتاری راه مهاجرت به آمریکا را به راحتی و کمترین زمان پشت سر بگذارید. از طرفی با برنده شدن در بخت آزمایی لاتاری می توانید در بسیاری از مخارج مهاجرت به این کشور صرفه جویی کنید. دولت آمریکا بنا به سیاست های خود برنامه لاتاری را در سال ۱۹۹۰ اجرایی کرد تا شهروندان کشور هایی که شانس کمتری برای مهاجرت به آمریکا دارند به بتوانند به راحتی این قاره سفر نمایند. سالیانه افراد زیادی شانس خود را برای این مدل مهاجرت به آمریکا امتحان می کنند.

دلیل برگزاری قرعه کشی لاتاری

هدف دولت آمریکا از برگزاری قرعه کشی لاتاری، حفظ تعادل نژادی در این قاره است. به این معنی تمامی نژادها دنیا به طور برابر در این قاره زندگی کنند. به همین دلیل قرعه کشی لاتاری، برای شهروندان کشور هایی که بیشترین مهاجرت را به آمریکا دارند، برگزار نمی گردد.

هر ساله مشاوره امنیت ملی آمریکا تعیین می کند که کدام کشور اجازه شرکت در لاتاری آمریکا را دارند. مبنای این مجوز آمار مهاجرت کشور ها در ۵ سال گذشته است. کشور هایی که در ۵ سال گذشته بیشتر از ۵۰ هزار مهاجر به آمریکا داشته باشند نمی توانند در لاتاری آمریکا شرکت نمایند.

سوالات متداول لاتاری گرین کارت آمریکا

آیا لاتاری برای ایران تحریم است؟

خیر! تحریم ها علیه ایران مربوط به مسائل اقتصادی است و هیچ ربطی به مسائل مهاجرتی ندارد و حتی بن ترامپ دارای معافیت هایی هست که خیلی از ایرانی ها از آن استفاده میکنند

تبعه کشورهای دیگر که در ایران زندگی می کنند می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

بله! اگر کشور شان در لیست کشور ها مجاز باشد، می توانند از طریق پاسپورت کشور خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام لاتاری چه تاریخی است؟

مهلت نام نویسی در لاتاری حدودا ۳۳ روز است که از تاریخ ۱۲ شروع و تا تاریخ ۱۵ آبان ادامه دارد. البته این تاریخ ممکن است تغییر کند ولی به طور حدودی در  این مدت زمان قرار دارد.

نتایج لاتاری چه تاریخی اعلام می شود؟

حدودا اواسط اردیبهشت ماه هر سال

هنگام ثبت نام باید اطاعات فارسی باشد یا انگلیسی؟

هم می توانید فارسی وارد کنید و هم انگلیسی. اما پیشنهاد ما این است که اطلاعات انگلیسی و از روی پاسپورت وارد شود تا برای ثبت نام لاتاری به مشکل بر نخورید.

برای مطالعه بیشتر و دقیق تر سوالات متداول برای لاتاری می توانید به وب سایت برترمهاجر مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس مجموعه برترمهاجر

اینستاگرام : bartarmohajer

تلگرام : bartarmohajer

پشتیبانی تلگرام و واتساپ : ۰۹۱۲۳۴۵۸۰۳۵

شماره تماس : ۰۲۱۷۷۵۰۰۳۵۹

2121

کد خبر 248949

برچسب‌ها