گوندولاهای امید؛ ونیزی ها مواد اولیه لازم را به وسیله گوندولا به سالمندان تحویل می‌دهند

این روزها احتمالاً یکی از سخت‌ترین دوران تاریخ بشر است. در حالی که از مردم خواسته شده است که در خانه بمانند تا از کرونا ویروس در امان بمانند، تعداد کمی از افراد شجاع وجود دارند که در این اوقات سخت به خدمت به بشریت می‌پردازند. یکی از نمونه‌های اخیر چنین اعمال قهرمانانه گروهی از زنان در ونیز است که تصمیم گرفتند با تهیه مواد غذایی و سایر وسایل مورد نیاز به وسیله گوندولا از افراد مسن در این شهر مراقبت کنند.

قایق گوندولا چیست؟

گوندولا یک قایق سنتی ونیزی است. به‌عبارتی‌دیگر، گوندولا صرفاً یکی از چندین نوع قایق سنتی پارویی در ونیز است. بااین‌حال، این قایق بیش از باقی قایق‌ها شهرت دارد.

گوندولا دارای ویژگی‌هایی است که قایق‌های سنتی ونیزی را متمایز می‌کنند. نخست، این قایق تماماً از چوب و با دست ساخته می‌شود.

دوم، گوندولا کفی صاف دارد. سوم، گوندولا با پارویی بلند و چوبی هدایت می‌شود. این پارو در محلی به نام فورکولا (forcola) قرار می‌گیرد. فورکولا یا قرارگاه پارو نیز از چوب ساخته شده است.

اکنون که هیچ توریستی در ونیز وجود ندارد، گوندولا برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکنون که هیچ توریستی در ونیز وجود ندارد، گوندولا برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه نسل قدیمی‌تر در معرض خطر بیشتری از ابتلا به ویروس قرار دارند، بیرون آمدن از خانه‌ها برای انجام خریدهای ضروری برای آنها خطرناک‌تر می‌شود. برای آسانتر کردن امور، تعدادی از گروه‌های پشتیبانی و خدمات تحویل مواد غذایی در سراسر جهان معرفی شده‌اند.

اکنون که هیچ توریستی در ونیز وجود ندارد، گوندولا برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ونیز نیز، یک سازمان غیر انتفاعی به نام Row Venice غذا را به سالمندان و خانواده‌هایی که نمی‌توانند به خرید بروند تحویل میدهد. این گوندولیرها، همه خانم هستند، در امتداد کانال‌های ونیز می‌رانند و مواد اولیه را برای کسانی که بیشترین نیاز به آنها را دارند، تحویل می‌دهند.

timesofindia.indiatimes.com

کد خبر 248938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =