اقدامات پساکرونایی گردشگری جهانی را بشناسید | از اقامت رایگان در هتل ها تا بازپرداخت هزینه سفر به حساب مسافران

ویروس کرونا یکی از شدیدترین ضربات خود را به بخش گردشگری وارد کرد به طوری که در بهترین حالت، کارشناسان از رفتن صنعت گردشگری به کما سخن می‌گویند. این در حالی است که برخی از کشورها می‌کوشند تا به نحوی شرایط را حداقل از وضعیت بحرانی خارج کنند.

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه تلگراف در گزارشی نوشت، برخی از کشورها برای تشویق گردشگران به سفر به مراکز سیاحتی‌شان معافیت‌ها و اقدامات تشویقی و تخفیفی‌ای در نظر گرفته‌اند.

مکزیک

سواحل مکزیک

یکی از اولین شهرهایی که برنامه مدونی برای جذب گردشگر ترتیب داد، شهر کانکون مکزیک است. این شهر که به سواحل زیبایش معروف است ۲۰۰ شرکت را برای انجام این کار همراه کرده است. به عنوان مثال هتل‌های این شهر قرار است در مقابل ۲ شب اقامت، ۲ شب اقامت رایگان به مسافران هدیه دهند، همچنین ۲ کودک هر خانواده می‌توانند در این هتل‌ها مجانی اقامت داشته باشند. علاوه بر این، ‌هر گردشگر در هر ۲ روز اقامت می‌تواند به رایگان از خودروهای استیجاری نیز استفاده کند.

قرار است به غیر از این شهر، مناطق پوئرتو موریلس، تولوم و جزیره ایسلا موخیرس در منطقه دریای کارائیب که در هشت کیلومتری سواحل کانکون قرار دارد هم به این طرح بپیوندند. گفتنی است سواحل و مناطق سیاحتی مکزیک از هشتم ژوئن بازگشایی و این طرح از ۱۵ ژوئن کلید خواهد خورد.

ایتالیا

سواحل ایتالیا

سیسیل به عنوان بزرگ‌ترین جزیره دریای مدیترانه اولین منطقه‌ای بود که ازسرگیری فعالیت‌های سیاحتی را از اوایل ژوئن اعلام کرد. این منطقه در ایتالیا برای جذب دوباره گردشگران تا فصل پاییز طرحی ۵۰ میلیون یورویی تدوین کرده است. قرار است در چارچوب این طرح به مسافرانی که قصد سفر به این منطقه دارند بسته‌های تشویقی داده شود. به کمک این بسته‌های تشویقی، مسافران نیمی از بهای مسافرت خود شامل هزینه بلیت هواپیما و اقامت را پرداخت می‌کنند.

ژاپن

سواحل ژاپن

ژاپن نیز از ۲۰ مه گذشته برنامه خود را برای کمک به حوزه گردشگری از طریق پرداخت بخشی از هزینه‌های مسافران اعلام کرد. بر اساس این طرح ۱۲.۵ میلیارد دلاری، بخشی از هزینه‌های گردشگری به گردشگران عودت داده خواهد شد. این طرح قرار است از جولای آینده به مرحله اجرا درآید و در فاز اول آن گردشگری داخلی را پوشش دهد و با ازسرگیری و عادی شدن پروازهای بین‌المللی شامل حال گردشگری خارجی هم بشود.

بلغارستان

سواحل بلغارستان

دولت بلغارستان نیز که طی چند سال اخیر موفق شده بود سواحل کشورش را به یکی از مقصدهای سیاحتی جهان تبدیل کند، قصد دارد زیان‌های واردشده به این صنعت را با دادن بسته‌های تشویقی به مسافران جبران کند.

بلغارستان در اولین گام، ورود به سواحل سیاحتی خود را رایگان کرد، همچنین قرار است تا اطلاع ثانوی امکاناتی همچون صندلی‌های آفتاب‌گیری و چتر نیز به طور مجانی در اختیار گردشگران گذاشته شود.

با اینکه این طرح در مقابل طرح دیگر کشورها چندان هم کافی جلوه نمی‌کند، اما به اعتقاد مسئولان این کار می‌تواند در مرحله اول حضور در مراکز گردشگری را برای عموم مردم رایگان کند.

بریتانیا

سواحل بریتانیا

بریتانیا هم قصد دارد همانند ژاپن ابتدا از گردشگری داخلی و مسافرت‌های درون کشوری حمایت کند. به گفته مدیر این برنامه، شورای گردشگری بریتانیا مشغول بررسی ارائه تشویق‌های مالی برای سفرهای داخلی است.

قرار است در چارچوب این طرح بخشی از هزینه‌های گردشگری که گردشگران انگلیس در داخل کشور خرج می‌کنند مستقیماً به حساب آنها بازگردانده شود.

کد خبر 248933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =