مصوبه افزایش قیمت بلیت قطار ابلاغ شد

در حالی یک منبع آگاه از الزام امضای وزیر راه برای افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطار خبر داده بود که مصوبه شورای عالی ترابری بدون امضای وزیر برای اجرا، ابلاغ شده است.

روزنامه صبح اقتصاد نوشت: در حالی یک منبع آگاه از الزام امضای وزیر راه برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار خبر داده بود که مصوبه شورای عالی ترابری بدون امضای وزیر برای اجرا، ابلاغ شده است.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری قیمت بلیت قطارهای مسافری ۲۰ درصد و قطارهای حومه‌ای ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

بر اساس صورتجلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور ” بهای بلیت برای قطارهای مسافری بین شهری به‌طور متوسط به میزان ۲۰ درصد از اول تیرماه امسال افزایش می ‌یابد.

پس از انتشار این خبر، صداوسیما به نقل از یک مقام آگاه در وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: شورای عالی ترابری با توجه به افزایش شدید هزینه‌های نگهداری و تعمیرات تجهیزات و دستگاه‌های ریلی با افزایش متوسط ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطارهای مسافری و ۵۰ درصدی قطارهای حومه‌ای موافقت کرده است، اما این امر، هنوز نهایی نشده و برای تائید نهایی، باید به تائید وزیر راه و شهرسازی برسد.

وی اضافه کرد: ممکن است وزیر با استفاده از اختیارات قانونی خود با بخشی از این مصوبه موافقت نکرده  یا بخشی از آن را تائید نکند به همین دلیل از ذینفعان درخواست می‌کنیم تا زمان ابلاغ مصوبه از گمانه زنی پرهیز کنند. در صورت تایید نهایی، قیمت‌های جدید از ابتدای تیر ماه اعمال می‌شود.

پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که افزایش ۲۰ و ۵۰ درصدی قیمت بلیت قطارهای بین شهری و حومه‌ای بدون امضای وزیر راه برای اجرا، ابلاغ شده که البته به نظر می‌رسد این میزان افزایش کفاف هزینه‌ شرکت‌های ریلی را ندهد.

محمد رجبی مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا در این‌باره گفته است: «هزینه مسافر صندلی قطار میانگین بین تهران مشهد بیش از ۳۰۰ هزار تومان است که میانگین بلیت الان حدود ۱۴۰ است.»

کد خبر 248913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =