معرفی مجسمه رستگاری مسیح چهارمین مجسمه بزرگ عیسی مسیح در ریو دوژانیرو برزیل

مجسمه رستگاری مسیح ۲۳۳۱۰ فوت بالاتر از شهر ریو، نزدیک به صد سال است که متخصصان و مورخان را مجذوب خود کرده است.

این چهارمین مجسمه بزرگ عیسی مسیح در جهان است، بزرگترین مجسمه به سبک آرت دکو روی کره زمین و از همه مهمتر اینکه، در سال ۲۰۰۷ این مجسمه به همراه ماچو پیچو، دیوار بزرگ چین و کولوسئوم روم به عنوان یکی از هفت عجایب جدید جهان شناخته شد. این تندیس که در قله کوه کورکووادو در ریو قرار دارد، به ارتفاع ۹۸ فوت (یا ۳۰ متر) است (ارتفاع آن دو سوم ارتفاع مجسمه آزادی نیویورک می‌باشد)، و بازوهای باز آن به ۹۲ پا (یا ۲۸ متر) به صورت افقی می‌رسد.

مجسمه رستگاری مسیح: ریو دوژانیرو

این مجسمه نه تنها شناخته شده ترین نقطه عطف ریو است بلکه به یک نماد فرهنگی برزیل نیز تبدیل شده است. اما از همه مهمتر، این مجسمه به نماد جهانی مسیحیت تبدیل شده است که همه ساله میلیون‌ها مسیحی و غیر مسیحی را به بالای کوه کورکووادو جذب می‌کند.

ایده طراحی یک مجسمه عظیم از عیسی مسیح در ریو اولین بار در دهه ۱۸۵۰ اتفاق افتاد، هنگامی‌که یک کشیش محلی به این ایده رسید که یک بنای مسیحی را در بالای کوه کورکووادو قرار دهند. ظاهراً وی بودجه‌ای از شاهزاده خانم ایزابل (دختر امپراتور پدرو دوم و پرنسس ریجنت از برزیل) خواسته بود، اما این ایده پس از اعلام جمهوری در سال ۱۸۸۹ در برزیل حذف شد.

مجسمه رستگاری مسیح: ریو دوژانیرو

مجسمه رستگاری مسیح: ریو دوژانیرو

پس از جنگ جهانی اول کلیسای جامع کاتولیک روم در ریو و گروهی از مردم محلی نگران "فقدان ایمان مذهبی" در جامعه برزیل شدند، و با قرار دادن یک مجسمه عظیم از عیسی مسیح به بهبود اوضاع امیدوار شدند. خواسته شده بود که این مجسمه در قله کوه کورکوادو قرار گیرد تا از هر کجا در ریو قابل رویت باشد.

طراحی مجسمه نه به لطف یک نفر بلکه تعدادی از طراحان مختلف است که طی یک دوره نه ساله مجسمه را ساختند. با تکمیل ساخت این مجسمه ۲۵۰ هزار دلار (یا معادل ۳/۴ میلیون دلار در حال حاضر) هزینه شد و کاملاً توسط جامعه کاتولیک در برزیل تأمین شده است.

مجسمه رستگاری مسیح: ریو دوژانیرو

مجسمه رستگاری مسیح: ریو دوژانیرو

به دلیل بزرگ بودن مجسمه، اجزای آن در بالای کوه کورکووادو جمع می‌شد و تمام مواد لازم (و همچنین کارگران) با واگن‌های چرخدار کوچک به بالای کوه منتقل می‌شدند. (که در آن زمان عمدتاً برای بردن گردشگران به بالای کوه برای دیدن مناظر مورد استفاده قرار می‌گرفت).

ساخت این مجسمه در ۱۲ اکتبر ۱۹۳۱ پایان یافت.

strawberrytours.com

کد خبر 248887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =