منعکس کننده ارتباط ما با جهان اطراف | تصاویر خیره‌ کننده آینه ها در دل کویر

هنرمند ایرانی، شیرین عابدینی‌راد برای کشف رابطه ما با طبیعت، در کارهای خود، آینه ها را در مکان های غیر منتظره نصب می کند.

چمدان - نمایشگاه‌های عابدینی‌راد در سراسر جهان، از ایتالیا تا استرالیا و ایران، به اشکال مختلف و مهیج مانند یک درب باز به دام افتاده در شن و ماسه ها یا پله‌های بازتابنده منتهی به یک مسیر در سراسر کویر برگزار شده است. عابدینی‌راد در وب سایت خود توضیح می دهد: "برای من، استفاده از آینه ها برای ایجاد بهشت ‌امری ضروری است. آینه ها و نور، یک مفهوم مهم عرفانی در فرهنگ فارسی است. " 

یکی از کارهای او به نام بهشت ‌بر روی زمین دارای ترکیب هندسی متقارن آینه ها است که در ترویسو، ایتالیا قرار دارد. موقعیت هوشمندانه آن، چندین تصویر متفاوت را به ما ارائه می دهد. برخی از آنها تصویری که از خودمان می‌بینیم را تغییر می دهند و برخی دیگر آسمان و خورشید را در یک فضای بتنی خاکستری نمایان می‌سازند.

عابدینی‌راد علاوه بر نصب آینه های ساکن، به بررسی هنر تعاملی در مجموعه لایه دار خود با عنوان برج بابل می پردازد. این کار درخشان او، بسته به محیط، قادر به انجام حرکات مختلف است. با قرار گرفتن در یک شهر، برج آینه ای به مخاطب واکنش نشان می دهد و هنگامی که در یک محیط طبیعی قرار گرفت، مطابق با شرایط آب و هوایی حرکت می‌کند.

عابدینی‌راد می گوید: "این نصب تعاملی با تجزیه آن به بخش های مختلف و تجمیع مجدد آن در قالب یک شکل جدید، تصویری دگرگون کننده‌ای از جهان می دهد. "

در ادامه می‌توانید تعداد دیگری از کارهای این هنرمند را مشاهده کنید.

منبع : my modern met

کد خبر 248876

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =