روستای ایتالیایی که ۲۵ سال قبل در آب فرورفته بود، به زودی دوباره قابل رویت می‌شود

طبق گفته lonely planet، روستای فابریش دی کرجین، واقع در استان لوکا در توسکانی، شهری متعلق به قرن سیزدهم است که در سال ۱۹۴۷ خالی از سکنه شد. به دلیل احداث سدی بر روی رودخانه ادرون در آن سال، آب دریاچه واگلی بالا آمده و باعث سیلی شد که همه ساکنان مجبور به ترک شهر و فرار به شهرهای مجاور شدند.

چمدان - از زمان جاری شدن سیل اولیه، این دریاچه چهار بار تخلیه شده است: در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۷۴، ۱۹۸۳ و ۱۹۹۴. و به زودی، دریاچه دوباره تخلیه می شود و شهر ارواح غرق در زیر سطح آب را آشکار می کند.

فابریش دی کرجین

 بنا به گفته lonely planet ، انل، سازمانی که صاحب این سد است، در بیانیه ای گفت احتمال تخلیه دریاچه در سال ۲۰۲۱ وجود دارد. تخلیه دریاچه می تواند گردشگری را در منطقه تقویت کند، زیرا چه کسی می تواند از فرصت به دست آمده برای دیدن چنین شهر تاریخی صرف نظر کند؟

فابریش دی کرجین

 طبق گفته ویزیت توسان، خیابان های فابریش دی کرجین به طور معمول زیر ۳۴ میلیون متر مکعب آب وجود دارد، بنابراین هرگونه فرصتی برای کشف این شهر متروکه یک فرصت نادر است.

 با این حال، Lonely Planet گزارش داد، اکنون انل فقط در حال تخلیه و تمیز کردن دریاچه واگلی است و هنوز هیچ تاریخ رسمی اعلام نشده است.  

فابریش دی کرجین

 علاوه بر خالی شدن احتمالی دریاچه واگلی، انل پروژه ای را برای ترویج "گردشگری" در منطقه راه اندازی کرده است که شامل بازگشایی برخی مکان‌های دیدنی، ایجاد موزه هایی با محوریت تاریخ محلی و بازآفرینی محیط زیست طبیعی است.  

منبع : travel and leisure

کد خبر 248868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =