خوریستان تابستانی را در استون‌هنج به صورت زنده تماشا کنید

انقلاب تابستانی یا خوریستان تابستانی اوج ارتفاع خورشید در یکی از نیمکره‌های عرضی (شمالی یا جنوبی) کره زمین و در نتیجه طولانی‌ترین روز سال در آنجاست.

چمدان - توریست ها نمی توانند بطور حضوری انقلاب تابستانی ماه آینده را در استون هنج تجربه کنند، اما در سال ۲۰۲۰ تعداد بیشتری از مردم نسبت به گذشته قادر به مشاهده این رویداد خواهند بود. همانطور که ماتادور گزارش می دهد، سازمان میراث انگلیسی برای اولین بار در تاریخ این نمایش را زنده به تصویر می کند.

نمایی از استون هنج

 روز اول تابستان یک اتفاق بسیار مهم در استون هنج است. هنگامی که خورشید در زیر افق در پشت پرده ظاهر می شود، به نظر می رسد کاملاً با ساختار سنگی عظیم استون هنج مطابقت دارد.

بسیاری بر این باورند که استون‌هنج هنگامی که بین ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش برپا شده، در اعتراضات مردمی نقش مهمی ایفا کرده است.

نمایی از استون هنج

 در شرایط عادی، هزاران نفر در پایان ماه ژوئن برای دیدن این رویداد، به دیدن این سایت می روند. امسال، سازمان میراث فرهنگی انگلیس که مدیریت این مکان را بر عهده دارد، از مردم می خواهد که به دلیل بیماری همه گیر کرونا در خانه بمانند. این سازمان قصد دارد با پخش زنده تصاویر استون هنج در رسانه های اجتماعی، این امر را جبران کند.

برای تماشای طلوع آفتاب ویژه از خانه، صبح روز ۲۱ ژوئن به صفحه فیس بوک سازمان میراث فرهنگی انگلیس بروید. خورشید در استون‌هنج تقریباً ساعت ۴:۵۲ دقیقه به وقت محلی طلوع می کند. همچنین شما می‌توانید غروب خورشید را در روز شنبه ۲۰ ژوئن در ساعت ۹:۲۶ بعد از ظهر ملاحظه کنید. همچنین می‌توانید با زدن بر روی این لینک ویدئوی ۳۶۰ درجه مراسم سال قبل را ملاحظه کنید.

منبع: Matador Network

کد خبر 248821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =