۵ نکته اساسی پیاده‌روی برای مبتدیان | وسایل مورد نیاز پیاده روی چیست؟

‌در پیاده‌روی می‌توانید هوای تازه بدست آورید و زیبایی‌های طبیعت را کشف کنید. می‌توانید به جای تمرینات روزانه در باشگاه ورزشی به انواع مسیرهای متنوع بروید و این یک تمرین خارق العاده است.

چمدان - اما پیاده‌روی در طبیعت بسیار متفاوت از یک قدم زدن در پارک است و یک مبتدی پیاده‌روی باید قبل از شروع کار کاملاً آماده شود. در اینجا نکاتی مهم برای افراد مبتدی وجود دارد که بتوانند از مسیر لذت ببرند و از امنیت برخوردار باشند.

۱. محدودیت‌های خود را بشناسید

۵ نکته اساسی پیاده‌روی برای مبتدیان

پیاده‌روی می‌تواند سخت‌تر از آنچه به نظر می‌رسد باشد، و زمان سپری شده در ورزشگاه یا دویدن در پیاده رو آسفالته باعث نمی‌شود شما عادت داشته باشید در یک مسیر خاکی شیب دار حرکت کنید. اگر اهل پیاده‌روی هستید، بدون توجه به وضعیت جسمی خود به دنبال مسیرهای پیاده مبتدی باشید و سپس راه خود را ادامه دهید. بهتر است با کاری بیش از حد آسان شروع کنید تا بیش از حد فشار وارد کنید و خطر آسیب دیدگی را ایجاد کنید.

۲. از پیاده‌روی به تنهایی خودداری کنید

۵ نکته اساسی پیاده‌روی برای مبتدیان
عنوان

پیاده‌روی در کنار همراه به دلایل مختلف بسیار مهم است. یک عامل انگیزش است و پیاده‌روی در کنار شخص باتجربه می‌تواند چیزهای زیادی را به شما یاد دهد. اما مهمترین دلیل ایمنی است. سفر در یک گروه به جلوگیری از حمله حیوانات وحشی کمک خواهد کرد و اطمینان حاصل می‌کند در صورت آسیب دیدگی یکی دیگری می تواند کمک کند.

۳. ۱۰ وسیله ضروری برای پیاده‌روی مطلع شوید

۵ نکته اساسی پیاده‌روی برای مبتدیان

هر راهنمای پیاده‌روی در مورد ده مورد ضروری که هنگام پیاده‌روی باید داشته باشید صحبت خواهد کرد. فرقی نمی‌کند که فقط دو یا سه ساعت پیاده‌روی کوتاه داشته باشید یا قصد دارید یک شب اردو بزنید. شما به غذا و آب، نقشه و قطب‌نما برای کمک به حرکت در منطقه، یک پناهگاه اضطراری و آتش در صورت نیاز به ماندن در طول شب و غیره نیاز دارید.

اما مواردی نیز وجود دارد که لازم نیست هنگام پیاده‌روی آنها را بیاورید. در حالی‌که کمک‌های اولیه ضروری است، به برخی از بسته‌های بزرگ حاوی داروها یا یک میلیارد مورد دیگر نیاز ندارید که به هیچ وجه نمی‌دانید چگونه از آنها استفاده کنید.

۴. پیش بینی وضع هوا را بررسی کنید

۵ نکته اساسی پیاده‌روی برای مبتدیان

همیشه شب قبل از برنامه‌ریزی برای پیاده‌روی و همچنین درست قبل از عزیمت، پیش بینی را در وب سایت‌های هواشناسی بررسی کنید و یاد بگیرید که آسمان را برای مواردی مانند نزدیک شدن به ابرهای طوفانی بررسی کنید.

۵- قبل از رفتن به فردی بگویید

۵ نکته اساسی پیاده‌روی برای مبتدیان

داستان‌های زیادی در مورد کوهنوردان باتجربه وجود دارد که چند تصمیم اشتباه می‌گیرند و گمشده یا دچار مشکلات جدی می‌شوند. ماهواره‌ها و تلفن‌های همراه بعضی اوقات می‌توانند به شما در تماس با امدادگران کمک کنند، اما مطمئن‌ترین روش این است که به دوستانتان از قبل بگویید که در حال پیاده‌روی هستید و به آنها بگویید در صورت عدم بازگشت شما در زمان مشخصی با مسئولان تماس بگیرند.

منبع : lifehack.org

کد خبر 248787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =