اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در کیش

نشست هم اندیشی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران روابط عمومی‌های شرکت‌های هواپیمایی کشور با موضوعیت از سرگیری پروازها به این جزیره برگزار شد.

در این جلسه پس ازتبادل اطلاعات، تجربیات وبررسی نحوه انجام پروازها به  کیش، بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اولویت حفظ سلامت مسافران، کیشوندان و رونق اقتصادی تاکید شد.

نشست هماهنگی ایرلاین‌ها جهت راه اندازی مجدد کلیه پروازها به مقصد کیش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در دفتر سازمان منطقه آزاد کیش در تهران با حضور مدیران روابط عمومی ایرلاین ها، سعید پور علی معاون فرهنگی و اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، رضا جعفرزاده  مدیر روابط عمومی رییس سازمان هواپیمایی کشور و سید علیرضا علوی رضوی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن خوش آمد گویی بر اهمیت این جلسه در خصوص آغاز پروازها ازشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه  به جزیره کیش تاکید کرد.

در ادامه مدیر روابط عمومی هواپیمایی کیش ایر گزارشی از اقدامات این هواپیمایی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات فرهنگی صورت گرفته  در این ایرلاین ارایه داد. اعتماد سازی برای مسافران در خصوص ضدعفونی کابین پرواز، ارایه دستکش، ماسک و پیکسل‌های فرهنگی برای مسافران، رعایت قاصله اجتماعی در تمام قسمت‌های عملیات پروازی،   تب سنجی کلیه مسافران، تامین امنیت پزشکی پرسنل و گروه کرو و رعایت دستورات سازمان هواپیمایی کشوری و جهانی در این خصوص با انتخاب و تحقق شعار "ما مراقبتان هستیم"  از جمله اقدامات کیش ایر بوده است.

در ادامه این جلسه مدیرعامل هواپیمایی کیش و عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هوایی ایران با اشاره به راه اندازی مجدد پروازهای همه ایر لاین‌ها از ۲۵ اردیبهشت به جزیره کیش با اشاره به اهمیت این موضوع با توجه به سفید بودن جزیره و نگرانی‌ها از ورود مسافران و خارج شدن کیش از وضعیت سفید، داشتن رویکرد و برنامه فرهنگی را ضروری دانست. فرزانه شرفبافی تاکید کرد ما نیازمند هستیم تصمیم گیری‌های صحیحی را در حوزه فرهنگ و رسانه داشته باشیم تا ایرلاین‌ها و مسافران کم‌ترین آسیب را داشته باشند.
عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هوایی از مدیران روابط عمومی‌ها خواست  در تمام مراحل پرواز در کنار مسافران باشند تا شرایط سفر را به خوبی رصد وبا اطلاعات جامع و کافی نسبت به فعالیت‌های فرهنگی اقدام کنند. هم چنین افزود: ما باید طبق لستاندارد ایکائو تنها از ۲۵ درصد ظرفیت خود تا پایان سال ۲۰۲۰ استفاده کنیم، هرچند که برای شرکت‌ها بسیار زیان دهنده است. مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر در پایان از مدیران روابط عمومی خواست موضوع سلامت کیشوندان و سفید بودن این جزیره را بیشتر مورد توجه قرار دهند تا پروازها به صورت روتین ادامه پیدا کند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور در ادامه این جلسه از صدور مجوز پرواز ایرلاین‌ها خبر داد؛ که این تصمیم در ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص پروازها صورت میگیرد و سازمان هواپیمایی کشور در اتخاذ نقشی ندارد. تا کنون در این شرایط تقریبا با کم‌تر از یک سوم ظرفیت ناوگان هوایی کشور پروازها انجام شده است و بالای ۷۰ درصد مسافر کاهش پیدا کرده است  با این وجود  تمام پول بلیط‌های کنسلی نوروز و بعد از آن را پرداخت کردیم. رضا جعفرزاده افزود در حال حاضر کلیه پروازها با هدف پشتیبانی صورت گرفته و جنبه اقتصادی ندارد، اما باید تلاش کنیم که با رعایت موازین بهداشتی ظرفیت بیشتری از پروازها با حفظ سلامت مسافران و کیشوندان برقرار شود. ما باید پاسخ دقیق، درست، صادقانه و متقن به مردم بدهیم و تمام شیوه نامه‌ها را رعایت کنیم.

اهتمام جدی بر رعایت مقررات بهداشتی توسط گردشگران در کیش

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تشریح وضعیت کرونا و اقتصاد چهان و ایران اشاره کرد کیش در مرحله گشایش‌ها است و امروز بسط هایمان به صورت عاقلانه و تدریجی بیشتر از قبض هایمان است. سرپرست معاونت گردشگری سازمان افزود، خواسته ما در انجام پروازها به کیش کنترل  کامل در تمام مراحل پروازی و افزایش کارهای فرهنگی برای افراد جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

پورعلی تصریح کرد ما در جزیره کیش در تلاشیم تا قواتین بهداشتی بصورت دقیق رعایت گردد  تا معیشت و اقتصاد همه مردم به خطر نیافتد و در این راستا از سازمان هواپیمایی کشورنیز کمک می‌خواهیم.

در پایان این نشست مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن استماع نظرات مدیران روابط عمومی ایرلاین‌ها با تاکید بر این موضوع که جزیره کیش در این ماه‌ها استانداردهای بهداشتی را افزایش داده و با هم فکری و رعایت قواعد و شیوه نامه‌ها در مهار و کنترل کرونا موفق بوده ابراز امیدواری کرد که با گشایش پروازها و نظارت و کنترل همه جانبه این روند حفظ شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد خبر 248755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =