دو فرد مبتلا به کرونا در سیریک در سفر خارج از کشور بودند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: دو مورد ابتلای به کرونا در شهرستان سیریک ثبت شده که هر دو مورد در سفر خارج از کشور بودند و در روزهای گذشته وارد این شهرستان شدند.

دکتر محمود حسین پور  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا پیش از این موردی از ابتلا به کرونا در سیریک ثبت نشده بود و دو بیمار جدید نیز به محض ورود تحت آزمایش و نمونه برداری قرار گرفتند که نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده و به مدت دو هفته در قرنطینه خواهند بود.

وی در خصوص جدیدترین آمار ابتلای به کرونا در هرمزگان گفت: تا روز ۲۲ اردیبهشت ماه یک هزار و ۳۷۱ نفر در استان مبتلا به کرونا شدند که از این شمار ۳۰ نفر جان خود را از دست دادند.

وی بیان داشت: متاسفانه با وجود هشدارهای بسیار مبنی بر رعایت الزام های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، هنوز برخی ها نسبت به این مسایل کم توجه هستند که این خود مانعی بزرگ در قطع زنجیره انتقال کرونا است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ مورد مثبت کرونا در هرمزگان ثبت شده که بیشترین آن مربوط به بندرعباس با ۴۷ مورد است.

این مقام مسوول یاد آور شد: نیمی از بیماران جدید شناسایی شده بدون علائم هستند که همین امر باعث انتقال بیشتر بیماری به اطرافیان می شود و مردم باید با جدیت مراقبت های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را انجام دهند.

حسین پور ابراز داشت: نظارت ها بر واحدهای صنفی شدت یافته و در مدت ۴۸ ساعت گذشته ۲۶۸ مورد اخطار صادر شده و ۱۱ واحد متخلف نیز پلمپ شدند.

شهرستان سیریک با کمترین بیمارکرونا در ۱۷۰کیلومتریش شرق مرکز هرمزگانواقع شده است.

کد خبر 248738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =