افزایش سفر؛ نگرانی موج دوم کرونا را بیشتر کرد

یک پزشک متخصص درباره رخ دادن موج دوم و سوم شیوع کرونا پس از برداشته شدن برخی از محدودیت‌ها ابراز نگرانی کرد و گفت: رفع محدودیت تردد بین شهرها و افزایش سفر، نگرانی از شیوع موج دوم کرونا را بیشتر کرده است.

دکتر معصومه عنایتی با اشاره به گستره‌ شیوع کرونا در مازندران و تلاش مضاعف کادر درمان در کنترل بیماری اظهار کرد: قطعا بدون همیاری مردم و رعایت الزامات بهداشتی شیوع کرونا کاهش چمشگیری نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به برداشته شدن محدودیت‌های وضع شده و احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شدت مراقبت باید افزایش یابد تا شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ نباشیم.

این پزشک متخصص بیمارستان امام (ره) ساریخاطرنشان کرد: مطابق آمار ارائه شده در دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا بستری هستند و از آنجا که این آمار به‌طور روزانه در همین مقدار مانده و کاهش و افزایش کمی در آن دیده می‌شود، پس هنوز خطر جدی است.

عنایتی گفت: تعداد افراد بستری شده به دلیل ابتلا به کرونا در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به بازگشایی‌ها ممکن است با شیب ملایم افزایشی همراه شود و در این صورت رخ دادن موج دوم و سوم شیوع کرونا دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: وضعیت بیماری کرونا تا حدودی کنترل شده اما درباره بروز موج دوم و سوم این بیماری نگرانی وجود دارد.

این پزشک متخصص بیان کرد: در صورت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی ممکن است بار دیگر شاهد موج فزاینده این بیماری باشیم؛ حتی در کشورهایی که به نظر می‌رسد پاک هستند، «پیک دوم و سوم» کرونا محتمل است و پرونده کرونا بسته نشده است.

عنایتی اظهار کرد: مردم تا زمانی که واکسن و داروی کرونا ساخته نشده، «فاصله‌گذاری اجتماعی» را رعایت کنند و به زندگی با رعایت نکات بهداشتی عادت کنند.

وی یادآور شد: احتمال می‌رود با آغاز فصل گرما شیوع کرونا روند نزولی بخود بگیرد اما هیچ چیز قطعی نیست به‌طوریکه گفته شده در جنوب کشور با وجود هوای گرم اما کاهش شیوع کرونا را شاهد نبودیم اما حتی اگر کووید ۱۹ در تابستان کاهش یابد، پاییز شیوع موج بعدی دور از انتظار نیست و رعایت نکات بهداشتی همچنان مورد تاکید است.

منبع: ایسنا
 

کد خبر 248733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =