کتاب صوتی ویژه زائران حج ۹۹ منتشر می‌شود

کتاب‌های صوتی فرهنگی با محتوای حج امسال برای نخستین بار تهیه شده است.

حجت‌الاسلام مسعود حاجی‌ابراهیمی مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه امسال به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا جلسات آموزشی حج تمتع به صورت مجازی برگزار می‌شود، اظهار کرد: جلسات آموزشی حج تا کنون به صورت حضوری برپا نشده است به همین دلیل نمی‌توانیم محتوای مکتوبی نیز در اختیار زائران قرار دهیم.

وی افزود: بر همین اساس، با توجه به لزوم آشنایی زائران خانه خدا با این سفر معنوی، مدیران کاروان‌ها کانال و گروه‌هایی در فضای مجازی تشکیل دادند و محتوای آموزشی را از این طریق در اختیار زائران قرار می‌دهند. محتوای فرهنگی نیز از همین طریق در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام حاجی‌ابراهیمی با اشاره به آماده‌سازی محتوای فرهنگی برای زائران به صورت صوتی، خاطرنشان کرد: محتوا و بسته‌های فرهنگی آماده شده به صورت مجازی در اختیار مسؤولان و روحانیون کاروان‌ها قرار داده می‌شود تا به مرور زمان بسته‌های آموزشی در کانال و گروه‌ها قرار گیرد و زائران از این محتواها بهره لازم را ببرند.

مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از تهیه کتاب صوتی برای زائران خانه خدا خبر داد و گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای نخستین بار بسته‌های صوتی با محتوای حج تمتع و بسته‌های فرهنگی تهیه شده است و از اوایل خردادماه یعنی در دهه سوم ماه مبارک رمضان در اختیار مدیران کاروان‌ها و زائران قرار می‌گیرد.

وی هدف از تهیه و تولید کتاب و بسته‌های صوتی حج تمتع را سهولت در انتقال محتوای لازم برای زائران خانه خدا عنوان کرد و افزود: ممکن است زائری فرصت مطالعه نداشته باشد یا از سواد کافی برای استفاده از کتاب‌ها برخوردار نباشد. بر همین اساس ما سعی کردیم با تهیه کتاب صوتی، آموزش زائران را سهولت بخشیم.

حجت‌الاسلام حاجی‌ابراهیمی با بیان اینکه در کتاب صوتی زائران علاوه بر آشنایی با اماکن مذهبی در عربستان به موضوعاتی همچون اخلاق و آداب سفر حج هم اشاره شده است، تصریح کرد: محتوای مسابقات در ایام حج و سایر برنامه‌های فرهنگی نیز در قالب کتاب صوتی در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه در صورت عادی شدن شرایط و برگزاری جلسات آموزشی محتوای مکتوب نیز بین زائران توزیع می‌شود، گفت: نحوه فعالیت یاوران حجاج یا خبرنگاران افتخاری که از بین زائران انتخاب می‌شوند، یا حتی محتوای اقدامات روحانیون نیز در کتاب صوتی زائران حج گنجانده شده است.

منبع :‌مهر

کد خبر 248720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =