آلمان هتل متعلق به کره شمالی را می‌بندد

یک هتل در برلین که گمان می‌رود متعلق به کره شمالی باشد، توسط دولت آلمان و به دستور دادگاهی در این کشور به صورت دائمی بسته می‌شود.

به گزارش چمدان - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شایعاتی مبنی بر این مساله وجود دارد که دولت کره شمالی شبکه‌ای از طرفداران در اروپا دارد که اقدام به سرمایه‌گذاری و تامین مالی برای دولت پیونگ یانگ از طریق افراد گمنام می‌کنند.

به گفته مقام‌های آلمانی و آمریکایی، هرگونه تامین مالی و نقدینگی به واسطه تجارت‌های مخفیانه برای کره شمالی نقض تحریم‌های بین‌المللی است. ساختمان مذکور که به دستور قضایی آلمان برای همیشه پلمب می‌شود در قلب برلین واقع است و قبلا برای هر شب اقامت از مسافران ۳۰ دلار می‌گرفت.

با وجود آنکه این مهمان‌پذیر همانند سایر خوابگاه‌ها در برلین است، ‌ اما گمان می‌رود که به دولت پیونگ یانگ متعلق است و ماهی برای کره شمالی ۴۱ هزار درآمد داشت؛ این خوابگاه ابتدا مانند سایر خوابگاه‌ها در برلین در پی شیوع ویروس کرونا بسته شد اما حالا با حکم قضایی به صورت دائم بسته می‌شود. ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان و سرپرست اطلاعات ملی اوایل سال جاری میلادی به فاکس نیوز گفته بود: هدف ما گرفتن این خوابگاه است.

این خوابگاه باید بسته شود چون برای کره شمالی‌ها درست نیست که در برلین پول جمع کنند چراکه کره شمالی تحت تحریم‌های سازمان ملل است.وی ادامه داده بود: حقیقت این است که دولت پیونگ‌یانگ مدت‌هاست که این کار را انجام می‌دهد.

گرنل مدعی شده که وجود این مهمان‌پذیر نقض تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی است که داشتن روابط تجاری با این کشور را منع می‌کند. فشارها از سوی دولت آلمان و همچنین والدین اوتو وارمبیر، دانشجویی که در پی بازگشتش به آمریکا از کره شمالی و پس از بازداشت جان باخت، برای بسته شدن این خوابگاه شدت یافته بود.

یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آلمان نیز گفت، این کشور به تحقق تحریم‌ها علیه کره شمالی پایبند است. وی ادامه داد: مقام‌های دولت برلین دستور بسته شدن این خوابگاه را داده‌اند. اما نیروهای فعال در این خوابگاه این دستور را در دادگاه به چالش کشده‌اند. دادگاه منطقه‌ای برلین ۲۸ ژانویه این دستور را تایید کرد. ما انتظار داریم که این دستور همزمان با اجراییه حقوقی حکم دادگاه محقق شود.

کد خبر 248718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =