برج خلیفه دبی؛ جهان را از بالاترین سکوی تماشا در طبقه ۱۴۸ مشاهده کنید

برج خلیفه یک شاهکار خیره کننده از معماری و مهندسی است، با دو عرشه مشاهده در طبقه‌های ۱۲۴ و ۱۴۸ و یک رستوران در طبقه  ۱۲۲. بلندترین ساختمان جهان، با ارتفاع ۸۲۸ متر در ژانویه ۲۰۱۰، شش سال پس از آغاز حفاری‌ها، افتتاح شد. برای جلوگیری از زمان انتظار یا پذیرش سریع، بلیط ورودی را ۳۰ روز قبل از سفر به‌صورت آنلاین رزرو کنید.

چمدان - توجه داشته باشید که رطوبت بالا غالباً، دبی را در یک مه غلیظ می‌پوشاند و باعث می‌شود منظره‌ای نفس گیر را شاهد باشید.

برج خلیفه: دبی، امارات متحده عربی

برج خلیفه: دبی، امارات متحده عربی

اگر بلیت اولین عرشه رصدی را خریداری کرده‌اید، پیش از فشردن در آسانسوری که به طبقه ۱۲۴ می‌رود، در نمایشگاه‌های چندرسانه‌ای که درباره ساخت و سازهای برج وجود دارد قدم بزنید. برای مشاهده بهتر، می‌توانید چند درهم را برای یک تلسکوپ پرقدرت خرج کنید، که منظره سال ۱۹۸۰ قبل از ساخت برج را شبیه سازی می‌کند.

برج خلیفه: دبی، امارات متحده عربی

با این حال، بالاترین سکوی مشاهده جهان، در ارتفاع ۵۵۵ متر در طبقه ۱۴۸ واقع شده است. با استقبال سفیر میزبان و نوشیدن قهوه و خرما در یک سالن مجلل احساس خوشایندی خواهید داشت. گذشته از دیدن مناظر، در این طبقه صفحه نمایش تعاملی است که با حرکت دادن دست خود روی سنسورهای پیشرفته، به مکان‌های مختلف شهر پرواز می‌کنید. در ادامه سفر به طبقه ۱۲۵ که یک تجربه VR دیگر در انتظار است: A Falcon's Eye View که  امکان دیدن دبی را از منظره چشم پرنده فراهم می‌کند.

برج خلیفه: دبی، امارات متحده عربی

عناوین رکورد دار برج خلیفه

  •  بلندترین ساختار آزاد در جهان
  •  بیشترین تعداد طبقه در جهان
  •  بالاترین عرشه مشاهده در فضای باز در جهان
  •  آسانسور با طولانی‌ترین مسافت سفر در جهان
  •  بلندترین آسانسور خدمات در جهان
  •  بالاترین استخر جهان در یک ساختمان (در طبقه ۷۶)

برج خلیفه: دبی، امارات متحده عربی

منبع : lonelyplanet

کد خبر 248690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =