۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
فلامینگوها بمبئی را صورتی کردند

 از دهه ۸۰ میلادی، تعداد زیادی از فلامینگوهای صورتی بین ماه‌های اکتبر و مارس برای تغذیه به بمبئی مهاجرت کرده‌اند. انواع فلامینگوها، از نژادهای بزرگتر (بلندتر و گسترده ترین گونه) و نژادهای کوچک‌تر (رنگ کوتاه تر و صورتی بیشتر) تشکیل شده اند. اما به نظر می رسد امسال جمعیت آنها افزایش یافته است. ساکنان می گویند که آنها شاهد تعداد بیشتری از فلامینگوهای مهاجر بوده‌اند و فیلم هایی که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، حاکی از آن است که صدها هزار پرنده در ماه آوریل به هند مهاجرت کرده‌اند.

چمدان -  انجمن تاریخ طبیعی بمبئی (BNHS) تخمین می زند که ۱۵۰ هزار فلامینگو  این سفر مهاجرتی به بمبئی را در سال جاری انجام داده اند که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است. متخصصان محیط زیست دلیل قطعی برای افزایش تعداد فلامینگوهای مهاجر به بمبئی ندارند، اما حدس می زنند که کاهش فعالیت های انسانی باعث ایجاد شرایط مطلوب‌تر برای پرورش ماهی شده باشد، چون مردم بمبئی از تاریخ ۲۵ مارس در قرنطینه به سر می‌برند.

 دیپاک آبته، مدیر BNHS در گفتگو با هندوستان تایمز گفت: در نزدیکی مناطق تین کریک و تالاب‌های طلوع معمولاً تحرکات زیادی در حوزه ساخت و ساز، فعالیت های ماهیگیری و رفت و آمد مردم مشاهده می شود اما قرنطینه باعث کاهش شدید این تحرکات و در نتیجه حضور این فلامینگوها شده است.

تخریب تالاب ها در امتداد ساحل بمبئی باعث شده بود تا فلامینگوها از بمبئی دور شوند. تالابهای اوران که زمانی خانه‌ای برای فلامینگوها بود، اخیراً برای احداث فرودگاه استفاده شد. دوست‌داران طبیعت نگران این هستند که توسعه بیشتر ساخت و ساز در آن حوالی می تواند جمعیت همه ساله پرندگان از کمر در گجرات و دریاچه سامبار در راجستان، در شمال غربی هند، به بمبئی می‌رسند.

به گفته BNHS، اعتقاد بر این است که تعداد کمتری فلامینگو نیز از پاکستان، افغانستان، ایران و حتی از فرانسه به بمبئی می‌رسند. در ماه مه سال ۲۰۱۸، سازمان تحقیقات حیات وحش برای ارزیابی روند فراوانی پرندگان در سالهای اخیر و درک بهتر تنوع زیستی غنی و متنوع هند، یک مطالعه ۱۰ ساله بر روی پرندگان را آغاز کرد.

منبع : lonelyplanet

کد خبر 248669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =