۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵

آخرین نقشه از ماه را دیده اید؟

این نقشه جدید و خیره کننده است
آخرین نقشه از ماه را دیده اید؟

انسان ۵۰ سال پیش روی ماه فرود آمد. پس از پنجاه سال، سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) به تازگی نقشه جدیدی از سطح ماه را به اشتراک گذاشته است.

چمدان -  USGS توضیح داد که برای اولین بار، "کل سطح ماه توسط دانشمندان مرکز علوم آستروژولوژی USGS، با همکاری ناسا و موسسه سیاره قمری کاملاً نقشه برداری شده است. "

‌USGS توضیح داد که نقشه معروف به "نقشه ماه"، به عنوان "نقشه قطعی سطح شناسی ماه برای مأموریت های آینده بشر" خواهد بود.   وی افزود، این نقشه اکنون ابزاری "ارزشمند" برای جامعه علمی بین المللی، معلمان و عموم مردم خواهد بود.

جیم ریلی، مدیر USGS و فضانورد پیشین ناسا، در بیانیه ای گفت: "مردم همیشه شیفته ماه هستند و می‌خواهند ببینند که دوباره به ماه برمی‌گردیم. بنابراین، بسیار شگفت انگیز است که می‌بینید USGS منبعی را ایجاد می کند که می‌تواند به ناسا ‌برای برنامه ریزی ماموریت های آینده کمک کند. "

این نقشه چقدر دقیق است؟  

برای این نقشه، دانشمندان تمام عکس‌های ارسالی از همه کاوشگران ماه از جمله آپولو و داده های ماهواره ای اخیر را گرد هم آوردند تا بتوانند بهترین نقشه از ماه را تصویزسازی کنند. همانطور که USGS متذکر می‌شود، این نقشه فراتر از همه چیزهایی است که قبلاً می دانستیم و تمام جزئیات در آن وجود دارند.

کوری فورتز، زمین شناس و مدیر اصلی USGS، در بیانیه ای اضافه کرد: "این نقشه اوج یک پروژه است که انجام آن چندین دهه زمان برده است. "  "این نقشه با اتصال مکان‌های خاص روی ماه با بقیه سطح ماه، اطلاعات حیاتی را برای مطالعات علمی جدید فراهم می کند. "

نقشه جدید اکنون در مقیاس یک به پنج میلیون بصورت آنلاین در دسترس است و ممکن است آنقدر برای شما جالب باشد که به پس زمینه تلفن شما تبدیل شود ...

منبع : travelandleisure

کد خبر 248662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =