فعالیت دوباره هتل‌های اصفهان در انتظار تصمیم‌گیری کمیته گردشگری است

سخنگوی ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در اصفهان گفت: ازسرگیری فعالیت هتل‌های چهار و پنج ستاره استان منوط به تصمیم‌گیری کمیته گردشگری استان است.

حجت‌الله غلامی افزود: این تصمیم با توجه به سفرهای ‌کاری روزهای اخیر و ضرورت دایر شدن و فعالیت مجدد برخی هتل‌ها به منظور اقامت این مسافران گرفته شد.

وی تاکید کرد: هتل‌ها باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند لذا در این زمینه در کمیته گردشگری استان برای تهیه و بررسی شرایط اجرای دستورالعمل‌ها جلساتی با حضور معاونت هماهنگی عمرانی و اقتصادی استانداری، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و برخی دستگاه‌های دیگر برگزار خواهد شد تا در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به ورود برخی هموطنان و مسافران خارجی از کشورهای دیگر به ایران گفت: تلاش می‌کنیم تا حتی‌الامکان این پروازها به سمت فرودگاه بین‌المللی امام تهران سوق پیدا کند چون در این فرودگاه امکانات معاینات، آزمایش و قرنطینه کافی وجود دارد.

غلامی خاطرنشان کرد: همچنین گروه‌هایی از بهداشت و درمان استان در صورت پرواز به سمت اصفهان در فرودگاه شهید بهشتی استان مستقر و با معاینات دقیق آزمایش کرونا، نسبت به ترخیص مسافران اقدام می‌شود.

غلامی تاکید کرد: همه مسافران تا مشخص شدن نتیجه قطعی آزمایش در فرودگاه قرنطینه می‌شوند و پس از مشخص شدن نتیجه منفی، امکان ترخیص آنها وجود دارد.

معاون استاندار اصفهان ادامه داد: همچنین در جلسه امروز مقرر شد در باره تمدید مدت قراردادهای اجاره بها به پیشنهاد دادگستری استان، نامه‌ای به ستاد ملی ارسال تا در این زمینه تصمیم‌گیری مقتضی صورت گیرد.

تاکنون بیش از ۸۵ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به بیش از پنج هزار نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
کد خبر 248634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =