کرونا، گردشگری دیجیتال را توسعه می‌دهد | در خانه سفر کنید

کرونا و قرنطینه به معنای پایان سفرهای تفریحی و گردشگری نیست. این روزهای خانه نشینی را با کمک نرم افزارهای کاربردی در فضای مجازی می توان به روزهایی با تجارب متفاوت بدل کرد. روزهایی که می‌شود همه اتفاقات پیرامونی و نیازهای خود را به شکلی دیگر و به روش‌های غیرمرسوم دید و تامین کرد. شاید این محدودیت فرصتی شد برای اجرایی کردن برنامه‌هایی که پیش از این مجال ظهور و بروز نداشتند مثلا گردشگری دیجیتال که شاید در روزهای عادی چندان مفهومی برای مردم و دوستداران گردشگری نداشت.

اما روزهایی که دلتنگ گردشگری و مسافرت هستید می توانید با نشستن پشت رایانه یا گوشی های هوشمندتان به دنیایی دیگر سفر کنید و از زیبایی ها و جاذبه های دیدنی ایران و دنیا دیدن کنید. مراکز سیاحتی، زیارتی و موزه‌هایی که با هزینه های زیادی امکان بازدید از آنها را داشتید این روزها در فضای مجازی در دسترستان قرار دارد.

بنا بر تعریفی همه‌گیر، گردشگری دیجتیال در زمین فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات ملی و بین المللی تعریف شده است و با استفاده از این شبکه جهانی می توان شرایطی برای دیدن، خواندن و شنیدن اطلاعات و زیبایی های مدنظرتان ایجاد می شود تا شما بتوانید از راهی دور، سفری هیجان انگیز و پر از خاطره در اماکن مورد علاقه خود داشته باشید.

برای سفر در این فضا نیاز دارید که پس از ورود به سایت گردشگری مدنظرتان در زمینه وضعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه، شرایط آب و هوایی، موزه‌ها، اماکن گردشگری، مکان های دیدنی و غیره آن منطقه اطلاعات کسب کنید.

گردشگری دیجیتال

گردشگری دیجیتال را توسعه می‌دهیم

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با توجه به اهمیت این حوزه، توسعه گردشگری دیجیتال را جزء اولویت های مساله محور و نیازمحور خود قرار داده است. اولویتی که با همکاری نهادهای مرتبط و حلقه های به هم پیوسته ای در بخش خصوصی و دولتی محقق خواهد شد.

این کار به نوعی مرزبندی‌های میان کشورها را از میان برداشته و مردم جهان را با آداب و رسوم، دیدنی‌ها، فرهنگ و جاذبه های توریستی دیگر کشورها آشنا می کند و این موضوع به نزدیکی ملل به هم کمک خواهد کرد.

ستاد توسعه فناوری های اقتصادی دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری هم در طی این سال‌ها برای اجرایی کردن این مهم تلاش هایی داشته است که اجرای آن در روزهای کرونایی با اجرای  پویش «کرونا پلاس» چهره جدی تری به خود گرفته است. در این پویش قرار است از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه آنلاین، دیجیتال و مجازی حمایت شود تا فرصتی برای توسعه سرویس‌ها و خدمات آنلاین در میدان مبارزه با کرونا فراهم شود.

گردشگری دیجیتال

کرونا پلاس به کمک می‌آید

کمک به تسریع مجوزها و اقدامات در خلاق یا دانش بنیان شدن استارتاپ‌ها، ارائه حمایت‌های مالی، کمک به رفع موانع قانونی برای اخذ مجوز، کمک به تبلیغ و معرفی آنها و تامین زیرساخت‌ها، شبکه سازی بین استارتاپ‌های مختلف از جمله حمایت‌هایی است که در این پویش انجام می‌شود.

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری هم درباره این پویش ملی، می گوید: با راه اندازی این پویش قصد داریم، حوزه‌های تاثیرگذار در فضای مجازی را تقویت کنیم و از طریق آن ظرفیت‌های استارتاپی آنلاین شناسایی و حمایت شود. پس از ارزیابی ظرفیت‌های آنلاین، ارتقای آنها و پایدار سازی و کمک به ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر انجام می‌شود.

بنا به گفته وی، آموزش آنلاین، حمل و نقل آنلاین، سلامت آنلاین، ورزش آنلاین، سرگرمی و توریسم آنلاین، تولید محتوای آنلاین، نوآوری اجتماعی، فروشگاه‌های آنلاین و ایده و ابتکارات را از جمله حوزه‌های مد نظر در این پویش است.

شاید با کمک این پویش ملی شرایط برای توسعه گردشگری دیجیتال در کشور فراهم شود. شرایطی که در روزهای سخت قرنطینه و ممنوعیت تردد عمومی فراهم شده است. قرار است از این تهدید فرصتی فراهم شود برای تجربه روش های نوین و تجربه نشده ای که شاید پیش از این اراده یا شجاعت ورود جدی به آن ها را نداشتیم.

کد خبر 248540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =