سفر مجازی به ۴۲۰ جاذبه گردشگری گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان از معرفی و تولید محتوا برای بیش از ۴۲۰ جاذبه گردشگری استان در فضای مجازی از ۲۵ اسفندماه، با هدف تشویق بیشتر مردم برای ماندن در خانه و کاهش سفر خبر داد.

گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، احمد تجری دوشنبه ۲۵ فروردین‌ گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت خودداری از سفر در شرایط کنونی کشور، استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و سفر مجازی، مناسب‌ترین راه برای آشنایی هم‌وطنان با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی مناطق مختلف است.

وی افزود: همزمان با شیوع این بیماری و به تعویق افتادن سفرها در نوروز، از ۲۵ اسفند ۹۸ تاکنون امکان بازدید مجازی و همچنین معرفی بیش از ۴۲۰ جاذبه گردشگری استان در قالب تصاویر ۳۶۰ درجه، فیلم، عکس و نماهنگ در فضای مجازی ازسوی این اداره‌کل فراهم شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان بیان کرد: این محتواهای فرهنگی شامل معرفی بازی‌های بومی و محلی، جاذبه‌های گردشگری، بناها و بافت‌های تاریخی، مشاهیر استان، سایت‌های گردشگری و ... است که باهدف تشویق بیشتر مردم برای ماندن در خانه و کاهش سفر با هشتگ‌های "سفرمجازی" و "مانور تبلیغات گردشگری در فضای مجازی" در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

تجری گفت: اکنون‌ که مردم بیشتر اوقات خود را در خانه هستند، از فرصت به وجود آمده استفاده کنند با گردش مجازی در فضاهای ایجاد شده مانند تور مجازی، پرتال گردشگری، اپلیکیشن جامع گردشگری استان، اینستاگرام، کانال اداره‌کل در پیام‌رسان‌ها و پرتال خبری و همچنین کسب اطلاعات مفیدی که در اختیار آنان قرار داده‌شده است، زمینه سفر به گلستان را در آینده با اطلاعات بیشتری فراهم کنند.

منبع: میراث فرهنگی
کد خبر 248538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =