بارسلون خلوت‌تر از هر زمان دیگری است | خبری از ۳۰ میلیون گردشگر سال ۲۰۱۹ نیست!

به دلیل شیوع ویروس کرونا مناطق گردشگری بارسلونا از تاریخ ۱۳ مارس برای بازدید کنندگان بسته شده است و سخنگوی سازمان گردشگری شهر بارسلون نیز گفته است که بارسلون از جنگ ها و بسیاری موانع دیگر جان سالم به در برده است. در سال های اخیر، سالانه نزدیک به ۳۰ میلیون گردشگر سالانه به بارسلونا، در شمال شرقی اسپانیا، سفر کردند تا از مکان های تاریخی آن، سواحل و فرهنگ کاتالونیا لذت ببرند. تعداد زیادی از آنها (تخمین زده می شود ۳.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹) گردشگرانی بودند که با کشتی کروز به بندر این شهر، که بزرگترین بندر در دریای مدیترانه است، وارد شدند. درآمد حاصل از گردشگری تقریباً یک پنجم از درآمد بخش تجاری شهر را تشکیل می دهد.

چمدان - اما اکنون و در زمان شیوع کرونا، خیابان های شلوغی مانند خیابان سانتا ماریا دل مار در محله البورن متروک شده اند و همه چیز برای مسافران و افراد محلی تغییر کرده است. بلافاصله پس از ورود کرونا در اواخر فوریه، گردشگری تعطیل شد و ساکنان شروع به تن دادن به یکی از سخت‌ترین قرنطینه‌ها در بین دیگر شهرهای جهان کردند.

این روزها بارسلونا چگونه به نظر می‌رسد؟

خرید مواد غذایی، یکی از معدود فعالیت‌های مجاز در هنگام شیوع ویروس کرونا در بارسلونا است. در یک صبح آرام در اوایل آوریل، نور خورشید کوچه های قرون وسطایی بارسلونا را روشن می کند. این صحنه ممکن است زیبا به نظر برسد، اما این سکوت نشان می دهد که هیچ چیز خوب نیست.

منبع : ام اس ان تراول

کد خبر 248530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =