سفر به عجایب اتیوپی | دالول؛ بیابانی آتش‌فشانی با بزرگترین حفره‌های آب گرم جهان

اتیوپی بیابانی وجود دارد که شبیه هیچ نقطه‌ای از کره زمین نیست و شباهت زیادی به سیاره مریخ دارد. این زمین به بیابان آتش‌فشان‌ها و چشمه‌های آب گرم معروف است و بیشترین و بزرگترین حفره‌های آب گرم جهان را در خود جای داده است. این بیابان آتش‌فشانی پوشیده از نمک و ماگماهایی است که لحظه به لحظه از دل زمین خارج می‌شود و اطراف چشمه‌های آب را احاطه می‌کنند.

اتیوپی

ماگماهای به وجود آمده زمین‌های اطراف این بیابان به نقطه‌ای عجیب و غریب تبدیل کرده و همگی یک آتش‌فشان مذاب و فعال هستند که در اثر یک فوران بزرگ‌تر در سال ۱۹۲۶  بوجود آمده‌اند و منظره‌ای منحصر به فرد را خلق کردند. مواد مذابی که از چشمه‌های آب گرم بیرون آمده و روی زمین شکاف ایجاد کرده، رنگی کمانی ایجاد کرده که در عین زیبایی، ترسناک است.

دالول

بیابان یا آتش‌فشان دالول یکی از کم ارتفاع ترین دهانه‌های آتش فشانی دنیاست که به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی به هیچ وجه محلی برای سکونت نیست و برای لحظه‌ای حضور در این بیابان باید تمهیدات لازم ایمنی را بسنجید. 

دالول

سفر ما به بیابان اتیوپی به اینجا ختم نمی‌شود، چراکه یکی از دلایل عجیب و ترسناک بودن بیابان داناکیل فرورفتگی‌هایی است که رسوبات مواد مذاب مانند نمک، فلزات و ... پرکرده است. امروزه شهرهای اطراف بیابان داناکیل  کاملا متروک شده و تنها بازرگانان نمک به این منطقه رفت و آمد دارند و این مواد را به ارتفاعات اتیوپی و سودان منتقل می‌کنند.

اتیوپی

گفتنی است که در این منطقه هیچ هتلی برای سکونت مسافران و توریست‌های گردشگری وجود ندارد و باید آب و غذای کافی همراه خود داشته باشید تا زنده بمانید. 

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد خبر 248522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =