۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
قهرمان من تو هستی؛ کتابی تازه برای مبارزه با کرونا و کمک گرفتن از کودکان

کتاب "قهرمان من تو هستی: بچه‌ها چگونه می‌توانند با COVID-۱۹ مبارزه کنند" برای توضیح به کودکانی که در سنین ۶ تا ۱۱ سال قرار دارند تهیه شده است که در آن مطالبی درباره اینکه چگونه می‌توانند از خود، خانواده و دوستانشان در مقابل ویروس کرونا محافظت کنند و احساسات دشوار را در مواجهه با یک واقعیت جدید و به سرعت در حال تغییر مدیریت کنند نوشته شده است.

این اثر داستانی که شامل تصاویری به رنگ روشن و موجودی خیالی دوست داشتنی به نام آریو است، برای آسایش و راهنمایی خوانندگان در طی زمان نامشخصی که در آن به سر می‌بریم طراحی شده است. این کتاب با همکاری بیش از ۵۰ سازمان بین المللی بشردوستانه از جمله سازمان بهداشت جهانی (W.H.O.) تولید شده است.

طی مراحل تحقیق و توسعه پروژه کتاب، بیش از ۱۷۰۰ کودک، والدین، مراقبان و معلمین از سراسر جهان تجربیات و چالش‌های مقابله با همه گیری کروناویروس را به اشتراک گذاشتند. شبکه گسترده‌ای برای اطمینان از اینکه نویسنده و تصویرگر هلن پاتوک و تیم پروژه بتوانند داستانی تولید کنند که کودکانی از هر ملیت و قاره‌های مختلف با آن ارتباط برقرار کنند، ساخته شد.

این کتاب در دو نسخه آنلاین و صوتی موجود است. ابتدا در شش زبان در اوایل روز پنجشنبه منتشر شد، هنگامی که بیش از ۳۰ ترجمه به زبان‌های دیگر در حال حاضر شدن هستند. در زمان انتشار این مقاله، نسخه‌هایی به نه زبان در دسترس بود عربی، مالایی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی، اسپانیایی، ترکی و اکراینی. مدیران این پروژه گفتند: هدف این است که تا حد ممکن این کتاب را به کودکان بیشتری برسانیم.

لینک دسترسی به کتاب نسخه انگلیسی:
My Hero is You, Storybook for Children on COVID-۱۹.pdf

لینک دسترسی به سایر زبان‌ها:

https://interagencystandingcommittee.org/iasc-reference-group-mental-health-and-psychosocial-support-emergency-settings/my-hero-you

منبع: forbes

کد خبر 248506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =