بزرگ ترین راکت تنیس آسمانی در چین | از راهروی آسمان گذر کنید؛ آبشار دوار روی راکت بزرگ

‌وقتی صحبت از بزرگترین مناطق دیدنی در جهان می‌شود، باید از آبشار راهرو آسمان در گوانگدونگ چین دیدن کرد. این راهرو بزرگ آسمانی در منطقه شینگوان واقع شده است. چیزی که باعث می‌شود این راهرو آسمانی از سایر مناطق دیدنی متمایز شود، شکل منحصر به فرد و راکت تنیس مانند آن است که در بین بازدیدکنندگان به نام "راکت بزرگ" مشهور شده است.

چمدان - این راهرو با شکوه آسمانی توسط سه ستون فولادی نگهداشته می‌شود و مانند دو راکت تنیس است که در جلوی یک کوه قرار گرفته‌اند. این سازه عظیم، هم ارتفاع یک برج ۱۶۶ طبقه‌ای است که ارتفاعی معادل ۵۰۰ متر را به خود اختصاص داده است.

راهرو آسمان به شکلی منحصر به فرد طراحی شده که دارای ۴۵۰ نازل آبپاش و حدود ۲۰۰۰ لامپ در قسمت دایرهای خود است که به موسیقی واکنش نشان می‌دهد و باعث شده این بنا به بزرگترین آبشار موزیکال دنیا تبدیل شود.

از آنجا که تمامی این راهرو از شیشه ساخته شده است، هنگامی که می‌خواهید از راهرو آسمان عبور کنید، احتمالا مقدار بسیار زیادی آدرنالین در بدن شما ترشح شود یا ممکن است صدای شکستن شیشه یا ترک‌هایی روی شیشه ببینید.

اما جای نگرانی نیست، این‌ها کاملا امن و طراحی‌های مربوط به شیشه‌های راهرو هستند و برای ترساندن بازدیدکنندگان ساخته شده‌اند.

ساخت این راهرو تقریبا ۱۲ ماه به طول انجامید و می‌تواند وزنی معادل ۴۰۰ تن معادل ۴۰۰۰ نفر را تحمل کند. ضخامت شیشه‌های به کار رفته ۶ سانتیمتر با شفافیت ۹۹.۹% است که باعث وضوح بسیار زیاد از منطقه زیر و ترساندن بازدیدکننده می‌شود.

این آبشار علاوه بر خاص بودن خود سازه، یک منظره نفسگیر از دره هوانگ تنگ  را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید غروب بسیار زیبا خورشید را از آنجا تماشا کنید. در غروب و هنگام تاریکی هوا، لامپ‌های موجود در آبشار و راهرو روشن شده آبشار با موسیقی می رقصد یک منظره بسیار با شکوه را ایجاد می‌کند.

منبع : curlytales.com

کد خبر 248482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =