دولت هند خروج اتباع خود از ایران را متوقف کرد

دادگاه عالی هند روز پنجشنبه با تصمیم دولت هند برای توقف خروج بیش از ۸۰۰ تبعه هندی حاضر در ایران و به کارگیری سیاست انتظار موافقت کرد.

به گزارش نشریه "اکونومیک تایمز"، یک شهروند هندی با ارائه درخواستی به دادگاه عالی هند، خواستار دخالت فوری دولت هند و بازگرداندن شهروندان هندی از ایران شده بود.

اما پس از آنکه دولت هند اعلام کرد تمام اقدامات لازم برای اتباع هندی در ایران انجام می شود و مقامات ایران به خوبی از این افراد مراقبت می کنند، دادگاه عالی با این دادخواست مخالفت کرد.

توشار مهتا وکیل دولت هند در دادگاه عالی گفت: پس از لغو شدن پرواز ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، حدود ۸۵۰ زائر هندی در شهر قم در ایران باقی ماندند. دولت هند تعدادی از این افراد را از ایران خارج کرد. ایران بهترین امکانات را در اختیار این افراد قرار داده است.

سانجی هاج در حمایت از دادخواست شهروند هندی در دادگاه عالی هند اعلام کرد که تعدادی از اتباع هندی حاضر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده اند و باید به هند بازگردانده شده و در کشور خود قرنطینه شوند.

اما دادگاه عالی هند ضمن رد این دادخواست اعلام کرد که با موضع دولت مرکزی در خصوص اتباع هندی در ایران موافق است.

هند پیش از این اعلام کرده بود که شهروندان خود را پس از انجام آزمایش کرونا از ایران خارج خواهد کرد. این کشور همچنین اعلام کرد که ابتدا افرادی که جواب آزمایش کرونای آنها منفی باشد به هند منتقل خواهند شد. اما با توقف کامل پرواز ها به هند به دستور دولت این کشور، این روند متوقف شد.

در آغاز شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان در استان هوبی چین، هند حدود ۸۰۰ شهروند خود را از این کشور خارج کرد.

در یک ماه گذشته هند شهروندان خود را از کشورهایی چون ایتالیا، آمریکا و فرانسه خارج کرده است.

منبع: انتخاب
کد خبر 248439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =