سفر مجازی به امامزاده محسن (ع) در استان همدان

بقعه امامزاده محسن(ع) همدان بر فراز تپه‌ای در دامنه شمالی کوهستان الوند قرار گرفته که با تماشای این ویدئو به این سفری مجازی خواهید داشت.

این روزها که با ویروس کرونا سر می‌شود سفری مجازی و یک دقیقه‌ای به امامزاده محسن (ع) معروف به امامزاده کوه در استان همدان خالی از لطف نیست.

امامزاده محسن (ع) معروف به امامزاده کوه، یکی از زیباترین و مشهورترین امامزاده‌های همدان است که به دلیل قرار گرفتن در منطقه‌ای خوش آب و هوا و ییلاقی، مورد توجه مردم است.

بقعه این امامزاده بر فراز تپه‌ای در دامنه شمالی کوهستان الوند و در انتهای دره سرسبز و مصفای برفین (وفرجین) قرار گرفته و به همین دلیل به امامزاده کوه نیز شهرت یافته است.

فاصله امامزاده کوه تا شهر همدان، نزدیک به ۱۵ کیلومتر است که مسیر آن از شهر مریانج و روستای سولان، توئین، موئین و وفرجین می‌گذرد.

دره امامزاده کوه یا دره ماوشان‌رود، یکی از دره‌های کوهستان الوند است که در شمال غربی الوند و در ۵ کیلومتری شهر همدان قرار داشته و امتداد آن شرقی-غربی است.

تاریخ ساخت بقعه بر اساس شناسنامه آن، قرن هفتم هجری است که به دوره ایلخانیان می‌رسد و به شماره ۸۲۴ در سال ۴۷ در فهرست آثار تاریخی به ثبت رسیده است.

اهالی از امامزاده محسن (ع) به امام حاجات یاد می‌کنند و به روایت یکی از تاریخ شناسان همدانی، وجود این بقعه متبرکه موجب مسلمان شدن تعداد زیادی از مردمان روستاهای اطراف شده است.

منبع: مهر

کد خبر 248406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =