۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
راه‌آهن مشهد تعطیل شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به تعطیلی سیستم ریلی استان در بخش جابه‌جایی مسافر گفت: به سبب ورود اقلام ضروری، فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد با حداقل پرواز فعال خواهد بود.

حسن جعفری در خصوص وضعیت خطوط ریلی و هوایی خراسان رضوی اظهار کرد: پس از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، خطوط ریلی تعطیل‌شده است، اما خطوط هوایی به دلیل حضور مسافران درون استان و شهروندان خراسانی در سایر نقاط کشور، با رعایت پروتکل بهداشتی با حداقل پرواز بازخواهد بود. ضمن این‌که پروازهای فرودگاه شهید هاشمی‌ن‌ژاد ۸۰ درصد و ورود مسافر از این طریق نیز ۸۳ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: سفر و جابه‌جایی مسافر از طریق هواپیما ممنوع است، اما نمی‌توان از جابه‌جایی برخی اشخاص و اقلام اورژانسی و ضروری جلوگیری کرد. در حال حاضر از ورود کسانی که به‌عنوان مسافر و زائر قصد ورود به مشهد رادارند، جلوگیری خواهد شد. افرادی نیز که از طریق هواپیما بازمی‌گردند، هم استانی و مشهدی هستند. ضمناً در سیستم هوایی نمی‌توان همچون سیستم ریلی، جابه‌جایی بار و مسافر را از یکدیگر تفکیک کرد، از همین رو تعطیلی فرودگاه شدنی نیست. به‌علاوه سیستم ریلی خراسان رضوی نیز فقط در بخش جابه‌جایی مسافر تعطیل‌شده و بخش باربری آن فعال خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر هیچ پرواز خارجی از فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد نداریم. در روز جمعه ۸ فروردین، روز نخست اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز مجموعاً ۱۶ پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه ثبت‌شده است و این آمار هر چه جلوتر می‌رویم، تقلیل پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای نسبت به سال گذشته ۹۵ درصد کاهش مسافر و ۹۳ درصد خروجی داشته‌ایم.

جعفری در خصوص فرایند بازگشت خودروهای غیربومی خاطرنشان کرد: آمار بازگشت خودروهای غیربومی تاکنون جمع‌بندی نشده است. در ۱۳۲ نقطه از استان در حال کنترل و پیگیری هستیم. در اولویت نخست، هدفمان بازگرداندن خودروهای غیربومی از نقطه صفر ورودی به استان است تا مسافران متحمل هزینه اضافی نشوند. ملاک تشخیص نیز کد ملی، بیمه و پلاک خودرو است.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به مشهد ادامه داد: برای کاهش بار ترافیک در مبادی ورودی مشهد، فرایند کنترل خودروها را از خروجی نزدیک‌ترین شهرستان‌ها به مشهد آغاز می‌کنیم. برای مبادی خروجی مشهد نیز فرایند مشابهی انجام می‌شود.  

منبع: ایسنا
کد خبر 248401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =