نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اکنون نگران موج بازگشت شهروندان مشهد هستیم و تنها راه کنترلی، پایش آنها و معرفی موارد مشکوک به مراکز درمانی است.

محمد رضا حیدری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نوروز امسال به دلیل شرایط خاص ناشی از ویروس کرونا، امکان پذیرش زائر در مشهد وجود ندارد، بارگاه منور رضوی، بازارها و ییلاقات همگی تعطیل هستند و مراکز اقامتی نیز هیچگونه خدماتی ارائه نمی‌دهند.

وی افزود: مقابله با کرونا جز با همکاری مردم میسر نیست، در این زمینه نیازمند یک جریان اجتماعی هستیم تا با تعامل و مساعدت یکدیگر این بحران را سپری کنیم، زمانی که همراهی مردم باشد نیازی به استفاده از ابزارهای کنترلی و قدرت نیست.

وی با اشاره به بازدیدش از مبادی ورودی مشهد ادامه داد: این بازدید در راستای بررسی شیوه اجرای طرح محدودیت ورود و خروج خودروها به مشهد و همچنین ضدعفونی کردن خودروها برای مقابله با کرونا انجام شد که اقدامات خوبی به همت بخش‌های مختلف در حال اجراست.

حیدری با بیان اینکه هیچگونه مانعی برای ورود خودروهای دارای پلاک مشهد به داخل شهر وجود ندارد گفت: تمامی سرنشینان توسط نیروهای هلال احمر خراسان رضوی و ارتش جمهوری اسلامی، پایش و تب‌سنجی و موارد مشکوک نیز به مراکز درمانی هدایت می‌شوند.

وی افزود: تمامی خودروهای دارای پلاک غیر مشهد بازگردانده می‌شوند، این اقدام در چند مرحله و از ملک‌آباد و سنگ‌بست شروع می‌شود و با سختگیری بیشتری نیز در پلیس‌ راه شاهد آن هستیم.

وی با بیان اینکه طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به شهر مشهد از حدود دو هفته قبل توسط شورای شهر به استانداری ارسال شده‌ بود اظهار داشت: بسیار خرسندیم که این طرح اکنون اجرایی شده لذا از استاندار، ناجا و پلیس راهور کمال تقدیر و تشکر را داریم.

حیدری با بیان اینکه ورود حدود ۳۵۰ هزار خودرو به مشهد در چهار روز نخست امسال، مدیریت استان را ناچار به وضع این محدودیت و استفاده از ابزارهای کنترلی کرد، گفت: اگر مردم همراهی کنند، نیروهای پلیس، هلال احمر، ارتش و سایر نهادها چنین مشقتی را تحمل نخواهند کرد.

فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی و همچنین ترددها و مسافرت‌های بین شهری است. در این طرح تیم های پلیس و غربالگری در ۲۹ نقطه خراسان رضوی به منظور اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مستقر شده‌اند و همه خودروهای دارای پلاک غیربومی بازگردانده می‌شوند.

تاکنون ۶۰۰ شهروند بیمار مشکوک به کرونا در استان خراسان رضوی جان باخته‌اند که از این تعداد ۴۷۳ تن مربوط به حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه مربوط به محدوده جغرافیایی زیر پوشش پنج دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

طی ۳۹ روز منتهی به نهم فروردین ماه جاری در مجموع پنج هزار و ۶۳۰ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که سه هزارو ۵۲۸ نفر آنان مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده‌اند.

منبع: ایرنا
کد خبر 248400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =