سازمان هواپیمایی کشوری : پروازهای داخلی با محدودیت انجام می‌شود

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری یک روز بعد از تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر محدود شدن سفرهای هوایی و ریلی، گفت: محدودیت‌های پروازی در مسیرهای غیرضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقام‌های ذیربط اعمال می‌شود.

مرتضی دهقان اظهار داشت: با توجه به توصیه های انجام شده مبنی بر کاهش سفرها و اعمال محدودیت در ترددها به منظور توقف چرخه انتشار ویروس کرونا و کاهش بیماری های ناشی از آن، به اطلاع مسافران بخش هوایی می رساند از انجام سفرهای غیرضرور خودداری و مسافرت های خود را به حداقل کاهش دهند.
وی افزود: به منظور کاهش شیوع بیماری و جلوگیری از انتقال آن به سایرین، در فرودگاه ها، تست های غربالگری انجام و از ادامه سفر مسافران مشکوک به بیماری ممانعت می شود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از مسافرین خواست که در حین سفر و حضور در فرودگاه و هواپیما، از ماسک استفاده و توصیه های بهداشتی رعایت شود.

دهقان یادآور شد: فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی ملزم به انجام توصیه های بهداشتی در ضدعفونی کردن اماکن عمومی از جمله ترمینال ها و هواپیماها هستند و بر اساس مقررات ابلاغی، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی یادآور شد: با توجه به این که انجام پرواز، علاوه بر جابجایی مسافران نقش پشتیبانی را در تامین اقلام ضروری و فوری ایفا می کند، از این رو به دلیل نیاز مراکز استان ها پروازها برقرار بوده و در مسیرهای غیرضرور با توجه به درخواست استانداران و تایید مقامهای ذیربط، محدودیت های لازم اعمال می شود.

کد خبر 248382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =