ممنوعیت ورود به مناطق گردشگری و پارک‌ها در گتوند

فرماندار شهرستان گتوند گفت: برای افزایش نظارت های بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ورود به اماکن گردشگری، پارک ها و مناطق دیدنی شهرستان گتوند ممنوع شده است.

عبدالرضا احسانی نیا با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری و اعمال محدودیت تردد برای سلامتی شهروندان افزود: با تصمیم شورای تامین و شورای سلامت، ورود افراد به تمام مناطق تفریحی و گردشگری از جمله پارک کوهستان، ساحل رودخانه کارون، پارک ها، دره و آبشارهای پل پرزین، باغها و سفره خانه ها، اقامتگاه ها، آثار باستانی و گردشگری در بخش های مرکزی وعقیلی شهرستان‌گتوند ممنوع است.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و گشت های نظارتی بهداشتی ادامه داد: در صورت فعالیت غیرمجاز مکان تفریحی بخش خصوصی، مکان متخلف به صورت قانونی پلمب می شود.

وی با اشاره به ضدعفونی معابر واماکن عمومی شهرها و روستاهای شهرستان گتوند گفت: عملیات ضدعفونی و گندزدایی از سوی ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی به صورت مستمر ادامه دارد.

فرماندار شهرستان گتوند در ادامه با بیان اینکه صالح شهر یکی از ورودی های شهرستان و در مسیر اصلی قرار دارد، افزود: محدودیت ها برای تردد خودروها در این نقطه اعمال شده، برخی از مسیرها مسدود و ورودی در این نقطه با جدیت بیشتری کنترل می شود.

احسانی نیا با تاکید بر رعایت توصیه های بهداشتی، خودقرنطینه ای و خودداری از تجمعات گفت: شهروندان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه بمانند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

وی در پایان هشدارداد: با افراد و یا ادارات و دستگاه هایی که بخواهند درمسیر تامین و حفظ بهداشت عمومی و سلامت مردم تخلف یا کم کاری کنند، با جدیت و به صورت قانونی برخورد می شود.

به گزارش ایرنا، اعمال محدودیت ها دربازارها، اماکن، جاده های ورودی و خیابان های شهرستان گتوند از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا آغاز شد و این محدودیت ها با جدیت ادامه دارد.

عملیات ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی، معابر و خیابان ها، مساجد و دیگر مناطق پرتردد شهرستان گتوند از روز های نخست شیوع ویروس کرونا به همت و همکاری نیروهای مردمی و گروه های جهادی، فرمانداری، سپاه و بسیج، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، بخشداری ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دیگر ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  انجام شد و این عملیات شبانه روز و به صورت مستمر در حال اجرا است.

 از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نتیجه آزمایش چهار بیمار در نقاط مختلف شهرستان گتوند به کرونا مثبت اعلام شده که ۲ نفر از این افراد در بیمارستان بزرگ دزفول فوت کرده‌اند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه کرده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در خانه بمانند وسفرهای درون و برون شهری را بسیارمحدود کنند و در ایام تعطیلات نوروزی به پویش"در خانه بمانیم" بپیوندند.

منبع: ایرنا
کد خبر 248362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =