اماکن تاریخی و گردشگری اصفهان تا پایان نوروز به دلیل گسترش کرونا تعطیل است

به دلیل گسترش بیماری کرونا در کشور و افزایش آن در اصفهان تمام اماکن تاریخی و گردشگری این شهر تا پایان نوروز تعطیل است و مردم برای بازدید از این اماکن به اصفهان سفر نکنند.

به دلیل گسترش بیماری کرونا در کشور، ترددهای مردم در اصفهان بسیار محدود و بازدید از اماکن تاریخی این شهر ممنوع اعلام شده است. در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و ابلاغ رسمی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اماکن تاریخی و گردشگری اصفهان در نوروز 99 تعطیل است.

نوروز  امسال با دیگر سال‌ها بسیار تفاوت دارد، مردم برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان باید از هرگونه رفت و آمد و سفر بپرهیزند و با در خانه ماندن از گسترش بیماری جلوگیری کنند. اما با وجود تمام تذکرات و هشدارها هنوز هم عده زیادی از مردم را در جاده‌ها و در حال سفر کردن می‌بینیم که هر کدام دلایل و توجیه خود را دارند، اما هیچ دلیلی نباید سبب شود دست از سلامتی بکشیم و هشدارها را نادیده بگیریم.

‌تعطیلی مراکز گردشگری و تاریخی اصفهان سبب شده تا رفت و آمد کمتری در این شهر صورت بگیرد و شهر از جمعیت کمتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار باشد. اما همان طور که آمارها و شواهد نشان می‌دهد هنوز هم شهر خالی از مسافر نیست.

بسیاری از شهروندان اصفهانی از مسافران گلایه دارند که با سفر به این استان هم خودشان و هم دیگر شهروندان اصفهانی را به خطر انداخته‌اند؛ یکی از شهروندان اصفهانی در این زمینه گفت: ما اصلا فکر نمی‌کردیم که با وجود این بیماری کسی به اصفهان سفر کند اما امروز که از خانه بیرون آمد ماشین‌های زیادی دیدم که از شهرهای دیگر به اصفهان آمده بودند و این واقعا برای ما جای تعجب دارد. کاش مردم کمی به سلامتی خودشان بیشتر فکر می‌کردند.

منبع: تسنیم

کد خبر 248311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =