جاذبه های دیدنی مسیر تهران اصفهان با اتوبوس

اصفهان، شهری در مرکز ایران، جنوب تهران و مرکز استان اصفهان است. همه ما این شهر زیبا را "نصف جهان" می‌نامیم. با توجه به کاشی کاری بسیار زیبای دستسار و آثار تاریخی باشکوه، یکی از زیباترین شهرهای جهان در نظر گرفته شده است. ای شهر باستانی، زمانی پایتخت ایران بوده است، امروزه کارخانه‌های منسوجات و فولاد در اصفهان زیاد هستند و تبدیل به شهری صنعتی شده است. معماری آن، بلوارهای درختی و زیبایی‌های طبیعی، آن را به یکی از برجسته‌ترین‌های ایران تبدیل کرده است.

اصفهان آب و هوای خشک را تجربه دارد، دقیقاً مانند بقیه فلات ایران با بارندگی اندک.  زمستان‌های سرد با دمای 2 درجه سانتیگراد (27 درجه فارنهایت) و 8 درجه سانتیگراد (47 درجه فارنهایت) دارد. امواج سرد گاهی اوقات می‌تواند درجه حرارت را تا -10 درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) کاهش دهد و رکورد کم آن -19.4 درجه سانتیگراد (-2.9 درجه فارنهایت) است. برف حداقل یک بار در هر زمستان می‌بارد. در مقابل، تابستان‌ها با اوج گرفتن 36 درجه سانتیگراد (97 درجه فارنهایت) در ماه تیر گرم می‌شوند اما شب‌های دلپذیر دمای هوا کمی بالاتر از 21 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) دارند. امواج گرما در این فصل زیاد می‌شوند و رکورد بالا 43 درجه سانتیگراد (109 درجه فارنهایت) است.

مسافت تهران تا اصفهان

مسیر 1    448 کیلومتر    4 ساعت و 44 دقیقه

مسیر 2    431 کیلومتر    4 ساعت و 56 دقیقه

مسیر 3    436 کیلومتر    5 ساعت

باید گفت تهران تا اصفهان حدود 5 ساعت فاصله دارد البته بستگی دارد که با ماشین شخصی می‌روید یا با اتوبوس. چرا که سفر با ماشین شخصی و بدون توقف 5 ساعت طول می‌کشد. اما اگر در راه بخواهید استراحت کنید و از مسیر لذت ببرید به 10 ساعت هم خواهد رسید. مقدار زیادی از مسیر تهران تا اصفهان بیابان است اما زیبایی‌های خاص خودش را دارد چرا که در این مسیر از شهرهای زیبا و تاریخی قم وکاشان خواهید گذشت.

این سفر با حرکت از تهران به طرف قم آغاز می‌شود. فاصله تهران تا قم ۱۴۸ کیلومتر است و در حدود یک ساعت و ۵۲ دقیقه این مسیر طول می‌کشد. بعد از گذشتن از قم مقصد بعدی که به آن سفر خواهید کرد شهر باستانی و زیبای کاشان خواهد بود. با خرید بلیط اتوبوس تهران اصفهان از علی بابا می‌توانید از این زیبایی‌ها لذت ببرید.

در اینجا 3 مسیر رسیدن از تهران اصفهان را برای شما شرح می‌دهیم:

مسیر اول: (۴۴۸کیلومتر/  4 ساعت و ۴۴ دقیقه)

وارد بزرگراه نواب، بزرگراه شهید چراغی شوید و به سوی بزرگراه خلیج فارس در منطقه ۱۹ بروید.

به سوی بزرگراه خلیج فارس ادامه دهید.

به طرف مسیر ۶۵ خارج شوید.

از سمت چپ حرکت کنید تا آزادراه معلم را ادامه دهید.

بیشتر بخوانید : فرودگاه بین المللی اصفهان

مسیر دوم:  (431 کیلومتر/  4 ساعت و ۵۶ دقیقه)

وارد بزرگراه نواب، بزرگراه شهید چراغی و به سوی بزرگراه خلیج فارس در منطقه ۱۹ شوید.

بزرگراه خلیج فارس و مسیر ۵۶ را بسوی مسیر ۶۵ در استان مرکزی دنبال کنید. از مسیر ۵۶ خارج شوید.

به سوی میمه ادامه دهید. مسیر ۶۵ را به سوی اصفهان ادامه دهید.

مسیر سوم:  (436 کیلومتر/  5 ساعت)

از بزرگراه نواب، بزرگراه شهید چراغی، بزرگراه آیت اله سعیدی/جاده تهران – ساوه و بزرگراه آزادگان وارد آزادراه تهران – ساوه شوید. آزادراه تهران – ساوه را بسوی مسیر ۶۵ در استان مرکزی دنبال کنید. به سوی میمه ادامه دهید. مسیر ۶۵ را به سوی اصفهان ادامه دهید.

با ماشین

مسیر اصفهان در بزرگراه‌ها از خدمات خوبی برخوردار است. مسیرهای اتومبیل‌رانی از تهران، قم، نائین، کاشان، ورزنه، شیراز، یزد و اهواز وجود دارد.

با اتوبوس

اصفهان با اتوبوس به اکثر نقاط ایران وصل است. چندین پایانه اتوبوس در اصفهان وجود دارد و باید توجه داشته باشید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است. کاوه، صفه، زاینده رود و جی ترمینال‌های اصلی اتوبوس‌های شهر اصفهان هستند.

در ترمینال کاوه هر 15 دقیقه اتوبوس از تهران وجود دارد. همچنین چند اتوبوس لوکس با اصطلاح "استاندارد اروپایی"  یا همان وی آی پی (صندلی‌های بسیار راحت، مینی بار باز و غیره) وجود دارد. بلیط تهران با بلیط‌های لوکس نسبت به اتوبوس‌های معمولی هزینه بیشتری دارد.

جدول زمانی اتوبوس از تهران به اصفهان و زمان عزیمت، کرایه اتوبوس، مدت زمان، مسافت و اطلاعات بیشتر را می‌توانید از طریق سایت علی بابا بررسی کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. با خرید بلیط اتوبوس تهران اصفهان از علی بابا می‌توانید تمامی اطلاعات را به دست آورید.

پایانه‌های اتوبوسرانی تهران دارای خدمات  وی آی پی است و هر 15 دقیقه بین ساعت 12:00 تا 11:45 دقیقه به مقصد اصفهان حرکت می‌کند.

چه مدت طول می کشد از تهران به اصفهان برسیم؟

فاصله تهران تا اصفهان حدود 400 کیلومتر است و تقریباً 4 ساعت و 50 دقیقه طول می‌کشد.

چند ایستگاه اتوبوس در جاده است؟ چقدر طول می‌کشد؟ آیا ممکن است یک وعده غذایی در مسیر باشد؟

با توجه به زمان عزیمت، اتوبوس معمولاً دارای یک توقف برای ناهار یا شام است که حدود 15 یا 20 دقیقه طول می‌کشد. شاید برای استراحت 15 دقیقه دیگر هم وجود داشته باشد.

در طول مسیر، کدام شرکت‌های اتوبوسرانی برای خدمات رسانی در دسترس هستند؟ زمان عزیمت چه زمانی است؟

از تهران به اصفهان شرکت اتوبوس همسفر و دیگر شرکت‌ها  آماده ارائه خدمات است. عزیمت از ترمینال کاوه به تهران، در ساعت‌های مختلف انجام می‌شود علاوه بر آن از ترمینال صفه هم این سفر انجام می‌شود.

کدام شرکت‌های اتوبوس آماده خدمات رسانی در مسیر هستند؟

شرکت‌هایی که آماده خدمات‌رسانی هستند و می‌توانید به خرید بلیط اتوبوس تهران اصفهان از آنها بپردازید عبارتند از: عدل، سیر و سفر، رویال سفر ایرانیان، چابک سواران، میهن نور و حامی سفر. بهترین شرکت‌های اتوبوسرانی سیر و سفر، رویال سفر ایرانی و چابک سواران هستند که خدمات اتوبوس وی آی پی را ارائه می‌دهند.

آیا اتوبوس‌ها شب‌ها در مسیر حرکت می‌کنند؟

اتوبوس‌های موجود در مسیر تهران - اصفهان نیز شبانه اجرا می‌شوند. آنها هر 15 دقیقه بین 12:00 و 23:45 حرکت می‌کنند. 

چه کلاس‌های اتوبوس می‌توانند در این مسیر خدمت کنند؟

اتوبوس‌های ماهان، درسا، مارال VIP با ظرفیت 25 و 32 نفر و اسکانیا با ظرفیت 44 نفر آماده خدمت رسانی هستند. برای خرید بلیط اتوبوس تهران اصفهان بهتر است اتوبوس‌های وی آی پی را انتخاب کنید.

مسافرین چقدر می‌توانند بار داشته باشند؟

هر مسافر می‌تواند بار اتوبوس را تا 20 کیلوگرم حمل کند. اگر میزان بار شما بیش از حداکثر باشد، باید مبلغی را اضافه کنید.

چه طور بلیطمان را پس بدهیم؟

اگر به هر دلیلی سفرتان کنسل شد، می‌توانید بلیطتان را پس بدهید. هنگام خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از علی بابا در سایت https://www.alibaba.ir/bus-ticket در قسمت قوانین کنسلی، میزان جریمه استرداد بلیط را بخوانید.

کد خبر 248296

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =