کاهش ۴۵ درصدی پروازها | مردم حتی با پایین آوردن قیمت‌ها نیز استقبال نمی‌کنند

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر گفت: تعداد پروازها فوق العاده کاهش پیدا کرده است، یعنی نسبت به بهمن ماه تقریباً تعداد پروازها بین ۴۰ تا ۴۵ درصد کاهش یافته و از هفته ای ۱۰۰ پرواز تقریبا به هفته ای ۶۰ پرواز رسیده ایم.

کمال دهقان منشادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت پروازها گفت: چون در کل کشور و تمام فرودگاه ها هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی بررسی می شوند احتمال اینکه از فرودگاهی به فرودگاه دیگر منتقل شود فوق العاده پایین است؛ گواه این حرف نیز آماری است که در این مدت داشته ایم.

وی بیان کرد: از ابتدای اسفند ماه و آغاز شیوع کرونا تا روز ۲۵ اسفند در حدود ۱۹ هزار نفر مسافر از فرودگاه بوشهر تردد کرده اند که البته نسبت به آمار بهمن ماه (یک ماه قبل) حدود ۶۰ درصد کاهش داشته و از این ۱۹ هزار نفر، ما هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی را چک می کنیم و در این مدت تنها دو نفر مشکوک شناسایی شده اند که جواب تست این افراد پس از انتقال به بیمارستان منفی شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر ادامه داد: آمار ۲ نفر مشکوک در ۱۹ هزار نفر -که آنها نیز جواب تستشان منفی بوده- یعنی اینکه درصد انتقال در فرودگاه ها با توجه به اقداماتی که در کل فرودگاه های سطح کشور انجام می شود بسیار پایین است. در فرودگاه ها مسافران ورودی و خروجی تب سنجی می شوند، روزانه و بعد از هر پرواز کلیه ترمینال ها و تجهیزات ضدعفونی می شوند، مثلا فرودگاه بوشهر روزی ۳ الی ۴ بار ضدعفونی شده و همه پرسنل با تجهیزات بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و سایر لوازم بهداشتی سر پست خود حاضر می شوند. بنابراین با این اقدامات انجام شده امکان انتقال از فرودگاه خیلی پایین آمده است.

این مسئول اظهار کرد: مسئله مهم تر اینکه تعداد پروازها فوق العاده کاهش پیدا کرده است. یعنی نسبت به بهمن ماه تقریباً تعداد پروازها بین ۴۰ تا ۴۵ درصد کاهش یافته و از هفته ای ۱۰۰ پرواز تقریبا به هفته ای ۶۰ پرواز رسیده ایم. دوم اینکه فرقی نمی کند مسافر از تهران بیاید یا مشهد، چون هر دو کانون هستند. ضمن اینکه تهران شرایط بدتری دارد و از شهرهای مختلف می آیند و از تهران به استان های دیگر می روند.

دهقان منشادی در خصوص کاهش قیمت بلیط پروازها برای ترغیب مردم به سفر گفت: آمار مسافرت های هوایی مردم بسیار کم شده و حتی با پایین آوردن قیمت ها نیز استقبال نمی کنند. وقتی ۴۸ هزار مسافر به یک باره افت پیدا می کند و به ۱۹ هزار مسافر می رسد یعنی اینکه حتی اگر مجانی هم باشد بخش زیادی از مردم سفر نمی روند. همه قیمت ها کم شده چون تقاضا پایین آمده، ضمن اینکه باز هم با همه این تفاسیر مسافر نیست و اصلا پروازها پر نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد پروازها خیلی کم شده است، گفت: پرواز کیش کامل باطل شده، آتا کلیه پروازهایش را باطل کرده، زاگرس در ۱۰ روز گذشته تقریبا ۹۰ درصد پروازهایش را باطل کرده و در این مدت تنها ۲ پرواز انجام داده در حالی که پیش از این روزی ۲ پرواز داشت، در واقع اکثر شرکت ها فعالیت خود را محدود کرده اند.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر خاطرنشان کرد: من در جلسه استانداری هم مطرح کردم که در فرودگاه ها با توجه به اقداماتی که انجام می شود امکان انتقال یا شیوع ویروس فوق العاده پایین است، باید جاهای دیگری همچون جاده ها و خودروها رصد شود.

این مسئول تاکید کرد: پروازها به شدت کاهش یافته و سفرها کم شده است، ضمن اینکه می توان گفت مسافران ما که رفته و آمده اند سالم بوده اند دلیل آن هم اینکه مسائل بهداشتی در حداقل صنعت هوایی به طور کامل رعایت می شود، -نمی دانم در ترمینال ها و جاده ها و اتوبوسرانی چه اتفاقاتی می افتد- چون در تمام فرودگاه های کشور به صورت هماهنگ کار می شود و هم ورودی ها و هم خروجی ها چک شده و همچنین ضدعفونی هایی که دائم انجام می شود امکان انتقال ویروس از طریق فرودگاه ها بسیار پایین آمده است.

کمال دهقان منشادی در پاسخ به اینکه آیا مسافران پرواز بوشهر-مشهد به قرنطینه رفته اند، عنوان کرد: ضمن تمام اقدامات بهداشتی و حفاظتی انجام شده، از این مسافران برگه تعهدنامه و یک سری اطلاعات گرفته شده تا شناسایی شده باشند و اگر در آینده به هر دلیلی مبتلا شدند بدانند که با چه کسانی بوده اند و چه کسانی همراه آنان بوده اند. این اقدام خوبی است که مسافران فرم اطلاعات داشته باشند.

کد خبر 248264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =