اطلاعیه مهم اداره مهاجرت کانادا برای پرونده‌های ایرانی پس از شیوع کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا، اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ طی اطلاعیه ای شرایط جدید و ویژه برای افرادی که از کشورهای چین، کره جنوبی و ایران می باشند اعلام کرد.

با دسته بندی پرونده های ایرانی ها به صورت زیر می‌توانیم شرایط هر گروه از این افراد را بررسی کنیم:

گروه اول: افرادی که پرونده در جریان دارند (اقامت دائم) : پرونده این افراد همچنان در حال بررسی توسط اداره مهاجرت کانادا خواهد بود. با توجه به اینکه پرونده ایرانی ها در کشورهایی بررسی می شود که در حال حاضر کرونا آنها را تهدید نمی کند (اغلب ترکیه، فرانسه و کانادا) عموماً تاخیر خاصی متوجه پرونده آنها نخواهد شد اما با این حال احتمال تاخیر در پرونده این افراد وجود دارد. ‌

در صورتی که از این افراد مدارک اضافی درخواست شود، ابتدا مهلت ۹۰ روزه به آنها داده خواهد شد. حتی اگر این درخواست قبل از این اطلاعیه صادر شده باشد و مدت آن کمتر از ۹۰ روز باشد متقاضی می تواند درخواست مهلت ۹۰ روزه داشته باشد. اگر از متقاضی درخواست انگشت نگاری شود، این انگشت نگاری حتما باید انجام شود اما مهلت ۹۰ روزه برای انجام آن در نظر گرفته خواهد شد.

گروه دوم: درخواست ویزای ویزیتوری ضروری (ارجنت) : ایرانی هایی که درخواست ویزای ویزیتوری ضروری به کانادا دارند می توانند به صورت آنلاین پرونده خود را سابمیت کنند و سپس با ارسال یک وب فرم درخواست خود را مطرح کنند. دقت کنید که هنگام ارسال وب فرم در جواب سوال "آیا پرونده شما خارج از کانادا بررسی می شود؟ " گزینه No را انتخاب کنید.

همچنین دقت کنید که این روش برای افرادی قابل استفاده است که واقعاً نیاز به سفر ضروری به کانادا دارند و فقط درخواست هایی بررسی می شوند که واقعا ارجنت هستند.

گروه سوم: متقاضیان اقامت دائم که ویزا و COPR دریافت کرده اند ‌
ایرانی هایی که ویزای اقامت دائم و COPR دریافت کرده اند اما تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان خارج شدن از ایران و سفر به کانادا را ندارند باید با ارسال وب فرم شرایط را توضیح داده و حتما عنوان کنند که به دلیل شرایط موجود تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان سفر به کانادا را نداشته و درخواست تمدید زمان ویزا را دهند. پرونده این افراد بررسی شده و نتیجه به آنها اطلاع داده خواهد شد. ‌

اگر ویزای اقامت دائم یک متقاضی اخیراً منقضی شده باشد باید با ارسال وب فرم درخواست تمدید ویزا دهد اما برای این موردها اداره مهاجرت دوباره باید پرونده را طی مدت ۹۰ روز بررسی کند (چون ویزای این اشخاص قبل از مشکلات مربوط به ویروس کرونا منقضی شده است).

کد خبر 248152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =