چین به اتباع خود درباره سفر به آمریکا هشدار داد

وزارت فرهنگ و گردشگری چین با صدور بیانیه‌ای به اتباع این کشور درباره سفر به آمریکا به دلایلی چون سوءرفتارها و همچنین وضعیت امنیتی هشدار داد.

دولت چین امروز دوشنبه درباره سفر اتباع این کشور به آمریکا هشدار داد و از نوع رفتار واشنگتن با اتباع چینی به بهانه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد.

بنا بر گزارش رویترز، وزارت فرهنگ و گردشگری چین بیانیه‌ای صادر کرده و در آن به شهروندان این کشور درباره سفر به آمریکا هشدار داده است.

در بیانیه امروز دوشنبه این وزارتخانه، در توضیح دلایل صدور این بیانیه به رفتار غیرمنصفانه واشنگتن با اتباع چینی و دست زدن آمریکایی‌ها به «اقدامات افراطی» به بهانه مقابله با ویروس کرونا و همچنین «وضعیت امنیتی» در این کشور اشاره شده است.

china corona

انتقاد وزارت فرهنگ و گردشگری چین از اقدامات آمریکا در ادامه انتقادهای پکن از مواضع واشنگتن در قبال شیوع ویروس کرونا مطرح شده است. پیش از این اظهارنظر جنجالی «ویلبر راس» وزیر تجارت آمریکا باعث تنش بین دو کشور شده بود.

این مقام ارشد دولت «دونالد ترامپ» ضمن ابراز خرسندی از شیوع ویروس «کرونا» در چین گفته بود، شیوع این ویروس می‌تواند تولیدکنندگان آمریکایی را مجاب کند که خاک چین را ترک کرده و تولید محصولاتشان را در داخل آمریکا و با به‌کارگیری نیروی کار آمریکایی، انجام دهند.

china corona

منبع: فارس

کد خبر 248117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =