اتهام ناقل کرونا بودن ایرلاین‌های ایرانی، غیرمنصفانه است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اتهام ورود ویروس کرونا توسط یک ایرلاین داخلی و سازمان هواپیمایی کشوری در فضای مجازی را غیرکارشناسی و غیرمنصفانه عنوان کرد.

رضا جعفرزاده اظهار داشت: در مواقع حساس و مهمی چون شیوع ویروس کرونا، نه سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گیر بلامنازع است و نه هیچ ایرلاینی اجازه پرواز پیدا می‌کند.

وی افزود: علی رغم صدور اطلاعیه‌های متعدد در خصوص تعلیق پروازها به چین و اینکه هیچ پرواز مسافری به آن کشور انجام نمی‌شود، بارها شاهد مسائلی چون ادامه پروازهای ایرلاین های ایرانی و اتهام ورود ویروس کرونا توسط این شرکت در فضای مجازی بوده‌ایم؛ حال آنکه به روشنی گفته شده است که پس از جلسه راهکارهای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تصمیم در خصوص تعلیق پروازها، بر اساس تصمیم مسئولان، تکالیفی بر عهده سازمان هواپیمایی کشوری گذاشته شده که از جمله آن، بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی و انجام چند پرواز باری آن هم با تصمیم و نظارت وزارت بهداشت و با رعایت کلیه اقدامات پیشگیرانه بر اساس دستورالعمل و نظارت دقیق بهداشتی بوده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: اینکه در تعبیر و تفسیرها و در بعضی فضاهای رسانه‌ای، اهمیتی به بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی شده و این امر به کلی نادیده گرفته می‌شود، جای سوال دارد.

وی افزود: با اینکه اظهارنظرهای پزشکی در حیطه وزارت بهداشت و تصمیمات آن مجموعه است؛ همانطور که مکرراً توصیه شده است برای دوری از قضاوت‌های نادرست، اخبار و اطلاعات را باید از منابع مربوطه دنبال کرده و لازم است تاکید شود ایرلاین های ایرانی تاکنون در چارچوب تصمیمات دولت و وزارت بهداشت و نهایتاً سازمان هواپیمایی کشوری عمل کرده‌اند و نظارت‌های صورت گرفته نیز بر اساس دستورالعمل‌های تعیین شده بوده است.

منبع: سازمان هواپیمایی کشوری
کد خبر 248111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =