۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

هتل مناسب کتاب‌بازها کجاست؟ | نوآوری‌ پرتغالی‌ها برای‌ جذب توریست عشق کتاب

مرد ادبی؛ بهشتی برای مسافران کتاب‌دوست و کتاب‌خوان‌
هتل مناسب کتاب‌بازها کجاست؟ | نوآوری‌ پرتغالی‌ها برای‌ جذب توریست عشق کتاب

هتلی در کشور پرتغال با بیش از ۴۵ هزار جلد کتاب وجود دارد که مسافران می‌توانند در طول اقامت خود در این هتل از آن‌ها استفاده کنند.

در یک هتل ۴ ستاره در کشور پرتغال که با نام «مرد ادبی» شناخته می‌شود بیش از ۴۵ هزار عنوان کتاب در ۳۰ اتاق و در جای‌جای دیوارهای آن که مانند قفسه‌های یک کتابفروشی طراحی شده‌اند چیده شده‌اند. این هتل که در ماه اکتبر سال گذشته افتتاح شد امروز به بهشتی برای مسافران کتاب‌دوست و کتاب‌خوان‌های مشتاق از سراسر جهان تبدیل شده است.

The Literary Man

هتل مرد ادبی (The Literary Man) در یک روستای قدیمی در شهر اوبیدوس واقع شده که علاوه بر این‌که به جاذبه‌های دیدنی این شهر قرون وسطایی افزوده، به خودی خود می‌تواند یک کتابخانه غنی به شمار آید که خوانندگان سخت‌پسند را هم می‌تواند از مجموعه بزرگ ادبی خود که عمدتا به زبان انگلیسی است راضی نگه دارد.

The Literary Man

بیشتر کتاب‌های موجود در این هتل از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده که علاوه بر کتاب‌هایی به زبان پرتغالی شامل کتاب‌هایی به زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف تاریخی، رمان، دانشگاهی، روانشناسی، فلسفی و جامعه‌شناسی می‌شود. در سایت این کتابخانه نوشته شده تا به امروز ۳۰ هزار عنوان کتاب به هتل مرد ادبی اهدا شده است.

The Literary Man

نکته جالب‌تر این است که هتل مرد ادبی یک کتابفروشی ممتاز نیز به شمار می‌رود  و ۴۰ هزار عنوان کتاب که بخشی از آن‌ها شامل کتاب‌های اهدایی می‌شود در این هتل برای فروش گذاشته شده است که بخشی از درآمد حاصل از فروش آن‌ها صرف هزینه در پروژه‌های انجمن محلی میَ‌شود.

The Literary Man

تم کتاب حتی به رستوران و کافه این هتل نیز رسیده به طوری که اسم کوکتل‌ها و نوشیدنی‌هایی که در این هتل سرو می‌شوند برگرفته از نام نویسنده‌های مشهور و یا شخصیت‌های داستانی است. مسافران می‌توانند به عنوان مثال از کافه این هتل موهیتوی ارنست همینگوی سفارش بدهند.

The Literary Man

هزینه هر شب اقامت در این هتل دست کم ۷۵ یورو است اما همه عاشقان کتاب که از بوی کتاب سرمست می‌شوند می‌توانند هنگام گذر از کنار این هتل به طور رایگان از آن بازدید کنند.

منبع: همشهری 
کد خبر 247985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =