۵ مقصد دیدنی در سریلانکا | مارکوپولو هم مناطق دیدنی سریلانکا را دوست داشت

به گفته مارکوپولو، سریلانکا یکی از بهترین جزایر شناخته شده است که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می‌گردد. اگرچه این کشور کمی کوچک است اما تاریخ، طبیعت و زیبایی‌های بسیاری برای تماشا دارد.

چمدان - سواحل، جنگل‌ها و مزارع چای از جمله زیبایی‌های سریلانکا است که به بررسی برخی از این مناظر و مقاصد می‌پردازیم.

۱. Sigiriya

Sigiriya که به عنوان شیر سنگی ( Lion’s Rock) شناخته می‌شود،  یک قلعه سنگی و کاخ است که در منطقه Matale قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند به سمت ویرانه‌های باستانی که توسط باغ‌ها، حوضچه‌ها و نقاشی‌های دیواری باشکوه احاطه شده، صعود کنند یا برای تماشای نمای بی‌نظیر و شگفت انگیزی از تپه‌های درهم رفته که در زیر جنگل‌ها وجود دارند، به شمال آن سفر کنند.

۲. Adam’s Peak

Adam’s Peak یا قله آدم که در یک منطقه بیولوژیکی قرار دارد، یک کوه بلند و نوک تیز در مرکز سریلانکا است. صعود از مسیر ۲۲۴۳ متری آن یک رسم در آیین بودایی است زیرا گفته می‌شود رد پاهای بودا در نزدیکی قله وجود دارد. هدف خود را رسیدن به نوک قله در طلوع خورشید قرار دهید تا شاهد یک منظره بی‌نظیر باشید.

۳. پارک ملی یالا (Yala)

پارک ملی یالا مکانی برای دیدن گربه سانان بزرگ در سریلانکا است. این محل دارای بیشترین تعداد پلنگ در جهان و همچنین زیستگاه فیل‌ها و پرندگان آبزی است. میمون‌ها، تمساح‌ها و سایر موجودات در اطراف چمنزارهای این پارک وجود دارند و این پارک در ساحل جنوب شرقی جزیره واقع شده است.

۴. Polonnaruwa

نمونه‌های خوبی از هنر و معماری باستانی را می‌توان در Polonnaruwa مشاهده کرد. تعداد زیادی مقبره، معبد و مجسمه و سایر مکان‌های باستانی در این شهر واقع شده است. صدها سال پیش این شهر پایتخت و همچنین یک مرکز تفریحی و تجاری و مذهبی بوده که دارای گنجینه‌های تاریخی بسیاری برای ارائه به مردم می‌باشد.

۵. Bentota

این شهر ساحلی دارای سواحل باشکوه، هتل‌های لوکس زیبا و مناظر دست نخورده است. می‌توان یک روز را در ساحل به آفتاب گرفتن گذراند یا از معابد بودایی دیدن کرد و صلح را در آنجا یافت. Bentota یک منطقه توریستی است و می‌توان فعالیت هایی مانند هلیکوپتر سواری و ورزش‌های آبی را در آنجا تجربه کرد.

منبع : theculturetrip.com

کد خبر 247932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =